Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen éjszakai túra helyet...

Milyen éjszakai túra helyet ajánlatok?

Figyelt kérdés
Bp 100-120 kilométeres körben

2021. aug. 11. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Ejszaka csak akkor turazz, ha nem felsz az allatoktok es nem lovoldoznek a vadaszok.
2021. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Klassz dolog az éjszakai túra,de egy kicsit más dolog is kell hozzá,mint nappal,főleg ha egyedül méssz.

Elsősorban pszichésen kell bírni a neszeket,és jó fejlámpa,hálózsák mindenképpen kell.

Az állatok zömében éjszaka mozognak ezzel mindenképp számolni kell.

Az utóbbi években különösen a védett helyeken/Bükk/ megjelentek a farkasok,amik szintén éjjel aktívabbak,nem beszélve a mackóról,aki azért nagy területet képes bejárni egy nap alatt./Bükk,Heves-Nógrádi Dombságban/

Ezekkel ma már számolni kell,ráadásul védettek.

Én már több mint 15 éve voltam egyszer ilyen túrán egyedül,de akkor még nem voltak ilyen éjjeli nagyobb testű állatok betelepülve nálunk.Ilyen szempontból akkor könnyebb volt.

2021. aug. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, de a kérdés kimondottan túraútvonalakról szól.
2021. aug. 15. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

A maci amely, nem aki.

Kérdező! A túraútvonalak nincsenek betonkerítéssel körbevéve.

Az állatok ott is előfordulnak.

A veszély létező, kétségtelen. Most az állítólagos puma jelenthet veszélyt. Az ember nem szerepel az étlaján, de ha veszélyeztetve érzi magát, támadhat.

A farkasoktól sem kell rettegned.

De ha nincs gyakorlatod, ne egyedül kezd az éjszakai túrát. Az elévedés, kihülés nagyobb veszedelem, mint az említett állatokkal való találkozás.

Melyik útvonal jó? Inkább azt mondanám, melyiket kerüld el. Mkndegyik jó, amelyik nem veszelyesebb. A biltunkban ugyan van 10 000 lumenes fejlámpa, az brutál erős. De csak tesztpéldány.

Ne olcsót vegyél, hanem jót. Petzl, Silva megbízható.

Tájolót tudsz használni? Van biztos térképismereted? Tájolóból us csak jó minőségűt használj (Silva laptájolók).

Legyen nálad nagy hangerejű síp, hővédő fólia. Életed múlhat ezeken.

Bőséges folyadék is, ami nem alkoholos!!!

Minek a tájoló, ott vannak a jelek?!

Hát ott kellene, de nincs mindenhol.

Elágazásoknál us gyakori, higy nincs kapujelzés. Kétfele ágazik az út, és nem egyértelmű, melyik a jó.

Meg nappal is könnyű ám téveszteni.

2022. jan. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kései Sirató ***** válasza:
A Mátrában túráztam éjszaka, jó fejlámpa kell hozzá és első alkalommal inkább többen menjetek!
2022. jan. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gerinctúrák jók lehetnek éjszaka,de a keresztezések is/ Börzsöny,vagy Bükk/,mert elég hosszúak,változatosak.
2022. jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én olyan helyet javasolnék, ahol már jártál világosban.

Egy tájoló használhatósága szerintem erőteljesen csökken éjjel...

2022. jan. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha világító pontok vannak rajta, akkor hadználható. Magam is azt javasoltam, higy ga nem tapasztalt turista, ha rutinos társakjal nem kirándult éjjel, ne vágjon neki egyefül.

A kérdés egyébként fél éves, csak véletlenül felrántottam, mert csak azt néztem, higy ki van emelve.

2022. jan. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!