Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek valóban mennyire...

Szerintetek valóban mennyire veszélyesek azok az idehaza hírhedt nevű települések mint például Tiszabura vagy Enying ?

Figyelt kérdés

Nyilván idehaza is bőven akadnak olyan települések amelyek arról ismertek hogy igencsak rossz közbiztonsággal rendelkeznek , viszont arról már ( a szerény véleményem szerint ) sokkal kevesebb információt lehet találni illetve akárcsak hallani hogy tulajdonképpen mennyire veszélyesek a gyakorlatban ...


Tehát például szerintetek mekkora esély lenne arra hogy nem oda valósi emberként még fényes nappal is megkéselnének a fő utcán csupán amiatt hogy csúnyán néztél az egyik helybeli " klán " tagjára ha egy Enying vagy Tiszabura féle településen járkálnál ?


Magyarán szólva szerintetek mennyire léteznek vagy nem léteznek olyan települések idehaza ahol a semmiért is elég nagy eséllyel megölnek vagy minimum rongyra vernek ?



#közbiztonság #Enying #Tiszabura #magyar közbiztonság #bűnözés Magyarországon #veszélyes települések
2022. jan. 13. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Miért kéne a végleteket emlegetni? Az nem gáz ha mondjuk napi 12 órát szemetet tűzelnek a környéken? vagy hogy hangosan megy a mulatós?. De nyílván ha látják idővel hogy takaros házad van szinte biztos hogy betörnek idővel,ezek nem fiktív sztereotipiák.
2022. jan. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy a kérdést alapvetően fordítva kell feltenni: csinálhatok-e olyat, amiért nappal elvernek? Nyilván, aki azért keres fel egy cigánytelepet, hogy bámészkodjon és ájfónnal fotózza a romos épületeket, az alapvetően nem tudom mire számít. Ha provokálsz, nyilván helyben fognak hagyni.


Ott van Budapesten a Hős utca, Práter utca - bár utóbbi már egyáltalán nem hardcore. Ha képes vagy lehajtott fejjel végigmenni, nem kivillantva a neonszínű telefontokot, és oda se figyelsz a fütyülésre, tobzódásra, akkor nem valószínű, hogy belédkötnek.


Persze ellenpélda is van, például a villamoson megkéselt fiatal srác. Lényeg a lényeg: mindenhol figyelni kell, én nem állnék neki senkivel izmozni, inkább vigye a 3000 forint készpénzemet, szóljon be a kutyámra, meg kössön belém. Hogy jól van ez így? Az már egy másik kérdés. Spoiler: nincs.


Amúgy kérdésre a válasz: duránda, oda ne menj nappal se, mert biztos, hogy könnyebben jössz ki egy táskával vagy egy vesével.

2022. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Budapest, villamos. Kinyírtak egy kutyatulajdonost, mert nem akarta, hogy megsimogassák a kutyáját.

A tanárt agyonverő csürhe is csak kitaláció? Nem valós veszély?

2022. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ám most nem azért , de a kérdésemnek abszolút nem az a lényege hogy kétségbe vonja azt hogy egyáltalán megtörténnek e ilyen tipusú incidensek , csupán azt próbálja firtatni hogy az itteni válaszolók véleménye szerint mennyire tipikus az ilyen fajta veszély a rossz közbiztonsági állapotukról közismert hazai településeken ...


Egyébként meg kösz az eddigi válaszokért !

2022. jan. 13. 11:40
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem azt jelenti, hogy napi veszély, de azt viszont igen, hogy más településekhez képest nagyobb az esélye, hogy attrocitás ér....
2022. jan. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Valentino BROssi ***** válasza:
89%

Egyetlen falun sem fognak megkéselni az utcán, a vidéki bűnöző cigányok nem a nyóckeres cigányok. Ha odaköltözöl éjszaka ellopják a csirkéidet, kipakolják a garázsodat a kocsiddal együtt vagy átdobálják hozzád a szemetet, de mivel mindenki ismer mindenkit így fényes nappal pont ugyanúgy el tudsz beszélgetni velük a kocsmában, mint a legjobb szomszédaiddal. A rossz közbiztonság nem azt jelenti, hogy nem mersz bemenni az utcájukba.



"Amúgy kérdésre a válasz: duránda, oda ne menj nappal se, mert biztos, hogy könnyebben jössz ki egy táskával vagy egy vesével."


Ja, mint ahogy Morvai Krisztina elmesélte a nagy gonosz farkast, aztán mikor odamentek propagandafilmet forgatni a helyi cigók széttrolkodták őket, hogy kutyát esznek XD : https://www.youtube.com/watch?v=AdYOiNSq4O0

2022. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy rosszak valahol a bűnözési statisztikák, nem egyenlő azzal, hogy akut veszély leselkedne a kívülállóra, amikor arra jár. Túrázás vagy országjárás kapcsán végigmentem már Mátraverebély , Putnok , Zalakomár cigánysorain, ittam a Velencetelep széli presszóban, sétáltam a Huszártelepen, átbuszoztam Lyukóvölgyön és a Mésztelepen, autóval meg aztán tényleg sok szegregátumba betévedtem. De sehol semmi ellenséges megnyilvánulást nem tapasztaltam. Oké, nem időztem sehol Velencetelepet kivéve, de nem is a nyakamat behúzva közlekedtem, helyi szokás szerint köszöntem is mindenkinek - márpedig az utcákon e helyeken nagy az élet mindig. Végigmérnek, kérdezik merre, olykor seftelni is próbálnak, de ennyi.


Budapesten pedig a Józsefvárost utcáról utcára bejártam kíváncsiságból, ott sem volt semmi gond. Mondjuk ott egyes utcákban úgy ereztem , szintúgy nem kell itt időt tölteni , egyszerűen nem bizalomgerjesztő a közeg.


Ezeken a helyeken inkább az ott élők nyomasztják egymást és egymás ellen követnek el mindenféle deliktumot, nem jellemző , hogy kívülállók volnának ezek áldozatai.


És igen, vannak a kivételes esetek: a villamoson megölt kutyás ember esete borzalmas, de azon a konkrét környéken es járaton naponta (!) emberek ezrei (!) utaznak át gond nélkül. Érdemes egy ilyen eset miatt rettegni akkor?

2022. jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
31%
Előbb költöznék csernobilba, mintsem hogy a fent említett súlyosan fertőzött/szennyezett falvakban kelljen lennem fél óránál tovább.
2022. febr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Hát ózd?
2022. febr. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9-es,


Bár jól értékeltem a válaszodat , ugyanúgy mint alapvetően minden olyan választ amely nem kifejezetten rosszindulatú , azt esetleg bővebben kifejtenéd hogy mit értesz az alatt hogy " Hát ózd? " ?

2022. febr. 6. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!