Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten miért nincsenek...

Budapesten miért nincsenek felhőkarcolók, mint a többi európai fővárosban?

Figyelt kérdés
Varsó is pl. tele van felhőkarcolókkal. Miért ilyen maradiak a magyarok?

2022. febr. 5. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem maradiság, vagy akkor például Firenze is maradi. 96m a maximum építhető magasság a városkép megőrzése miatt, hogy ne legyen a Parlamentnél meg a Bazilikánál nagyobb épület. Most a MOL miatt ezt feloldották.
2022. febr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Firenze mióta főváros?
2022. febr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Nincs szükség felhőkarcolóra, mert a városképet tönkre vágja. Makovecz stílusú épületek viszont nagyon hiányoznak, mert azok tennék eredetivé, jellegzetessé és magyaros karakterűvé a várost, mint pl. anno a Wekerle telep épületei.
2022. febr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Dublin pl. sokkal gazdagabb, ott 3 emeletes házak se nagyon vannak, nagyon "alacsony". Nem a maradisághoz van köze...
2022. febr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Budapest panorámája UNESCO Világörökség, már csak ezért sem. A MOL-toronnyal is sok bajuk volt, pedig mennyire kiesik.


De ettől függetlenül is, amúgy hótlibsiként és a modern építészetet kedvelőként, megfelelőnek tartom a szabályozás. Varsót azért tudták teleszórni felhőkarcolókkal, mert a II. vh-ban porig rombolták a várost és semmi megmentendő építészeti értékük nem volt. A tradicionálisnak kinéző épületek is másolatok.

2022. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Ez a kérdés túl sokszor kerül elő, és szint mindig az utazásban. Semmi köze hozzá.

És miért lenne jó egy embertelen toronyban élni, dolgozni?

É maximum három szintes házban élnék szívesen. Azaz kétemeletesben.

A lakótelepekre is csak úgy tekintek, mint a temetői urnafülkékre, csak itt még mizognak benne.

A felhőkarcolókat ha jól tudom telekspekulánsok miatt kezdték építeni az usákok.

Egyetlen emberbarát érvet sem tudsz nekem írni, mi a jó ezekben a tornyokban.

2022. febr. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem kizárólag presztízs, nem bánom hogy nincsenek.
2022. febr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Mert neked annyira hiányoznak a felhőkarcolók, nekem nem.
2022. febr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!