Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miskolciak! Valóban látszik...

Miskolciak! Valóban látszik az Avas hegyről Debrecen fénye?

Figyelt kérdés

Miskolciaktól kérdezem elsősorban!


Debrecenben lakom, tegnap Miskolcon jártam, szabadidőmben felmentem az Avas hegyre, ami 230m magas, a tetején volt egy tisztàs, ott a buszvégállomás mögött. Látszott a Tokaji hegy, az Alsózsolcai szélkerék, a Tiszaújvárosi kémèny mellette a panelek. Jötg egy idősebb bácsi, beszélgettünk, azt mondta, hogy régóta lakik az Avas hegyen az egyik panelben lakik, mutatta is és mondta, hogy Tiszaújváros felé kell nézni és arra esik Debrecen is, csak Tiszaújváros 35, Debrecen pedig 100 km. Debrecenben a máv pu. mellett van egy hatalmas 22 emeletes közel 80 m magas panelház, azt kerestem volna, viszont a bácsi mondta, hogy a legtisztább időbenbsem látszik Debrecen, sem a 22 emeletes ház teteje sem. Viszont mondta, hogy, ha besőtétedik teljesen este és nagyon tiszta az idő, látszik Debrecen fénye, nem a lámpák, hanem homàlyosan egy fényáradat messze mint egy búra és az Debrecen fénye.


Szerintetek valóban Debrecen fénye lehet, amit a bácsi mondott, vagy másnak a fénye lehet, esetleg egy közelebbi település, csak ő azt hiszi, hogy Debrecen?


Egyszer, ha Miskolcon járok megint, felmegyek sötètben is az Avasra és megnézem, hogy mi látszódhat.



2022. febr. 24. 22:19
A kérdező szavazást indított:
Debrecen az
Nem
9 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én nem teljesen értem, hol jártál és merre néztél, mert az Ifjúsági park (ez van az avasi buszvég mögött) a domb északnyugati része, onnan Tiszaújváros meg Debrecen az ellenkező irányban van, nem csak 35-100 km volt köztetek, hanem az egész Avas a lakótelep tízemeletes házaival. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy onnan bármi látszódjon.

A bácsi nyilván messzebbre lát az emeleti lakásából, de Debrecenig szerintem ő se.

2022. febr. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A 31 buszról a végállomáson szálltam le, majd egy füves terület volt vele szemben, felmentem kis domb volt és rá lehetett látni a városra, meg a tehervonat pályaudvart is láttam. Értsd! Nem Lillafüred felé a Bükk hegyég felé néztem, hanem az ellenkező irányba.
2022. febr. 25. 01:41
 3/12 A kérdező kommentje:
Tőlem balra meg a tv torony volt kicsit lejjebb.
2022. febr. 25. 01:42
 4/12 anonim válasza:
100%
Dehogy látszik, Debrecen 100 km-re van. Én is láttam a szélerőművet, este meg a lilán kivilágított Hell gyárat Szikszón és ennyi.
2022. febr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Amikor pár éve vonattal Békéscsabáról Szolnokra utaztam, (nyár tiszta idő volt, világos, kora este), Mezőtúrnál vagyis mikor Mezőtúrról elindultunk, látszott a Bükk hegység. Egyébként Karcag-Kisújszállástól is látszik. Ezt csak azért írom, mert fordítva igaz. Több mint 100 km-ről latszódik a Bükk.
2022. febr. 25. 12:53
 6/12 anonim válasza:
De a Bükk-hegység hatalmas, Debrecen meg lapos mint a tehénlepény :) Kékestetőről tiszta időben meg a Tátra látszik.
2022. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tudom, Debrecen ráadásul egy gödörben van, Hajdúszoboszló magasabban van 15 méterrel Debrecennél.
2022. febr. 25. 13:11
 8/12 anonim válasza:
100%
Állítólag innen Miskolcról is látszik a Tátra, ami nem lehet hülyeség, hisz a szlovák határ csak 90 km-re van.
2022. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt is mondta a bácsika, hogy a Tátra is látszik, viszont az nem onnan, ahol én álltam.
2022. febr. 25. 15:52
 10/12 anonim válasza:
Egy nagyobb bükki magaslatról biztos látszik.
2022. febr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!