Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit tenni Budapest környékén?

Franciasrac kérdése:

Mit tenni Budapest környékén?

Figyelt kérdés

Sziasztok, francia tini vagyok és nagyon el szeretnék utazni Magyarországra ezen a nyáron, bemennénk a Sziget Fesztiválra a barátaimmal de ha tényleg jövünk, akkor szívesen is meglátogatnám a várost és a környezetét, de nem tudom mik a fő látnivalók, szóval mit ajánlanátok?

Mellesleg oltatlan vagyok, épp Franciaországban nem kell semmihez de azt is akartam tudni hogy így is van-e Magyarországon mostanában ? Vagy kell-e valami igazolvány?

Előre is köszönöm a válaszokat és bocsánat ha hibáztam :)



2022. márc. 26. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Budapesten nagyon sok ingyenes program/látnivaló van: Margitsziget (Japánkert, kis állatkert, zenélő szökőkút) Gül baba türbéje (kiállítással), Városliget, Hősök tere, Halászbástya, Budai vár környéke, Gellért-hegy, Szent István bazilika, Deák Ferenc tér környéke, Rakpart


Nem ingyenes, de érdekes:

János-hegyi libegő, Gyermekvasút, Terror Háza, Közlekedési múzeum, Csodák palotája, Széchenyi fürdő


Környéken szép város Szentendre, érdemes megnézni, sétálni és enni egy jót, de Vác is nagyon szép hely például. :)

2022. márc. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

"Mellesleg oltatlan vagyok"


Akkor a szabályoktól függetlenül oltasd be magad, te ostoba, beszari nyomoronc festősegéd.


Ja, és balf.szságodat demonstrálva ne próbálj Google Translatebe bepötyötögött szövegeken keresztül kommunikálni egy olyan nyelven, amit magad nem beszélsz, mert tragikusan életszerűtlen a végeredmény.

2022. márc. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Jobb kamu nem sikeredett így éjjel?
2022. márc. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tippeket, majd hozzáadom a listámra :)


Na és azért nem oltattam be mert a 18 éves alattiaknak alig kérdezték itt, mindenképpen nem értem minek is kéne igazolnom, és már bocsánatot kértem ha hibákat tennék, alig 2 éve tanulok magyarul tehát tuti nem százszázalékosan tökéletesen beszélem, de azt csak tiszteletnek tartom, nem tetszenek a turisták akik Franciaországba jönnek, anélkül hogy franciául próbáljanak beszélni, tehát ugyanazt csinálom cserébe, és nem értem hogyan életszerűtlen lenne egy olyan érdekes nyelvet tanulni, legalább valami hasznost csinálhatok 😊

2022. márc. 26. 14:17
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Cuci, ez nem jol sikerult. Miert nem kerdezed meg rendesen, jasz-nagykun-szolnokikent?
2022. márc. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

?

Lotaringiai vagyok 😅

2022. márc. 26. 18:50
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez már megint a szmájlis cukimuki kérdező. Mindjárt elkezdi az ő az Isten meg Jézus a minden süketelést is.
2022. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1: a közlekedési múzeum bezárt.


Andrássy út, Opera, Bazilika, Pálvölgyi barlang.

A fesztivál helyétől könnyen elérhető Szentendre.

Szerintem Vácra nem érdemes menni, akkor már inkább Visegrád. Azt hiszem hajóval is lehet menni.

2022. márc. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm 😊

A hajó tök jól hangzik, szerintem jó lehet !

Már meghallgattam fürdőkről is, te tudod, hogy el lehet-e jutni valamely fürdőbe ? Vagy egyáltalán nem ugyanabban a kerületben állnak mint a fesztivál helye ?

2022. márc. 27. 03:15
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán a Veli Bej fürdő van legközelebb, de az picike, hamar megtelik. Jó a tömegközlekedés, bárhová el lehet jutni, ha Google Maps-en nézed szinte percre pontosan azt az időt fogja mutatni amennyi ténylegesen oda jutni.


A fesztivál bejárata a K-híd nevű hely, szerintem az alábbi fürdők közül érdemes választani: Széchenyi, Gellért, Rudas.

2022. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!