Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Veszprém és környékén mit...

Veszprém és környékén mit érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Tudok jó vendéglőt/éttermet ajánlani? Milyen látnivalókat nézzünk meg feltétlenül?

2022. jún. 25. 16:39
 1/6 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Gizella-kápolna, Hősi kapu, Szent Mihály-bazilika, várkút, egyházmegyei gyűjtemény, Tűztorony, ezek mind a várban vannak.

Állatkert, Margit-romok, Veszprémvölgyi apácák kolostora Laczkó Dezső Múzeum.

A környéken: Baláca római villagazdaság, ösküi körtemplom, Nagyvázsony sincs messze, esetleg a szentkirályszabadjai szellemváros.

2022. jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

„Tudok jó vendéglőt/éttermet ajánlani?”

Azt neked kell tudnod, hogy tudsz-e.

2022. jún. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A várat én is ajánlanám, csak jelenleg felújítás alatt áll. A többi látványosságot már leírta #1.

Étteremből én a Marcicát ajánlanám.

2022. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Marica*
2022. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 belapus ***** válasza:
Talán még nem késő, bár előzetesen időpontot kell foglalni ( és persze fontos szempont az is, hogy érdekeljen ): Kaáli Autó-Motor Múzeum Dörgicsén.
2022. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a vár lezárva, túl sok érdekes dolog nincs a városban. Az óvárosi részen van jópár színvonalas étterem, de a főutcán is néhány. Nem igazán szép vagy izgalmas ez a rész, de vannak hangulatos helyek. Szép, lehet mondani, de egyáltalán nem esel hasra tőle, csak kellemes így nyáron kiülni valahol. Ami szép, az a vár melletti Benedek-hegy és mellette a Séd-völgyben végigmenni. Az egy szép és kellemes környék, közel a belvároshoz. Ott el lehet tölteni 2-3 órát is. Az állatkert is érdekes lehet, bár engem annyira nem izgatott (egy hónapja voltam). Azt szoktam mondani, hogy élni jó Veszprémben, mert alapvetően egy kellemes és helyes kis város, gyönyörű természeti környezettel és egy történelmi atmoszférával. De konkrét “néznivaló” azért nem sok…
2022. jún. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!