Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha 3-an utazunk vonaton,...

Ha 3-an utazunk vonaton, megvehetem a negyedik ülést is valami olcsó kamujeggyel?

Figyelt kérdés

#vonat #MÁV #vasút #helyjegy #Aranypart express
2022. júl. 11. 06:30
 1/6 Kólauborkával ***** válasza:
83%
Szerintem ha ICvel mentek és veszel helyjegyet, akkor elvileg tied az a hely, de nem vagyok benne biztos.
2022. júl. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
"valami olcsó kamujeggyel" nem, hanem egy teljesárú jegyet vehetsz arra a helyre. Azért teljesárút, mert ott nem utazik majd senki, tehát nincs diákja, nem gyerek, nem nyugdíjas, stb, vagyis nincs kedvezménye.
2022. júl. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Nem. Nem is értem, milyen elképzelés ez.
2022. júl. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen esetben szabadon maradt ülőhely nem számít a negyedik hely, így ha valaki helyjegy nélkül száll fel a vonatra (vagy azért mert opcionális a helyjegy vagy azért, mert amúgy elfogyott a helyjegy vagy nem volt ideje venni és vállalja az aránylag mérsékelt pótdíjat) , az oda minden további nélkül leülhet. Neked pedig a kalauz kiállít egy igazolást arról, hogy túl sok menetjegyed illetve helyjegyed volt, így visszatéríttetheted a 4. jegy árát. (A helyjegy árában azért nem vagyok biztos, mert akkor aránylag sokan játszhatnák el ugyanezt pluszköltség nélkül, csökkentve az eladható helyek számát.)
2022. júl. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ah… autocorrect. *Szabadon maradt ülőhelynek számít.
2022. júl. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%

A légitársaságoknál erre találták ki a túlfoglalást. Mindig vannak olyan utasok akik nem jelennek meg (no-show), de mivel több jegyet adnak el mint amennyi hely van a gépen, így fel tudják tölteni az üresen maradt helyeket.

Elég nagy gyökérség ez a részedről, hogy befoglalod a helyeket, aztán más meg nem tud jegyet sem venni. Menjél kocsival akkor ha nem akarsz más parasztokkal együtt utazni.

2022. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!