Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik a "legjobb" vidéki...

Melyik a "legjobb" vidéki nagyváros napjainkban?

Figyelt kérdés
Legjobb alatt mindenki értse amit Ő maga ideért, közlekedés, kultúra, környezet, munkahelyek, infrastruktúra, közoktatás stb...

2022. okt. 30. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%
Vicces amikor a vidékiek fennakadnak azon, hogy a korlátolt pestiek szerint minden vidék, miközben nekik korlátolt módon a vidék a traktorral meg trágyaszaggal azonos... :D
2022. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

#11 Nekem a vidék rengeteg mindennel azonos. Kertes házakkal, faragott kerítésű tornácos parasztházaktól a Kádár-kockákig, egyiktől sincsenek messze a zöldellő rétek, földek, a természet. Idős nénikkel, bácsikkal, süteményt sütő nagymamákkal, néha pletykás banyákkal, keményen dolgozó parasztemberekkel, falusi turizmussal, harangozó templomtoronnyal, lassan pöfögő vonatokkal a falu határában. Szóval pozitív és negatív dolgokkal egyaránt.

Amivel nem: panelház, villamos, egyetem, gyár, pláza, éjjel-nappali, csövesek, lakóparkok, forgalmi dugók, Intercity, lakógyűlés, meg hogy fél órán belül kiér bármi a pizzától a vízvezetékszerelőig. Pozitív és negatív dolgok egyaránt, de nagyban eltér az előző csoporttól.

Az a vicces, hogy ti egyértelműnek veszitek, hogy egy Békés megyeinek is képben kell lennie a különböző városrészeitekkel, de ti annyit nem tesztek meg, hogy nem veszitek egy kalap alá az egész országot Debrecentől Iborfiáig (azt hiszem, az most a legkisebb település).

2022. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"Nekem a vidék rengeteg mindennel azonos. Kertes házakkal, faragott kerítésű tornácos parasztházaktól a Kádár-kockákig, egyiktől sincsenek messze a zöldellő rétek, földek, a természet. Idős nénikkel, bácsikkal, süteményt sütő nagymamákkal, néha pletykás banyákkal, keményen dolgozó parasztemberekkel, falusi turizmussal, harangozó templomtoronnyal, lassan pöfögő vonatokkal a falu határában. Szóval pozitív és negatív dolgokkal egyaránt."


Számomra ez a faluval azonos nem pedig a vidékkel, de az a vicc, hogy elég sokan megfogták a lényeget a kérdésben.

2022. nov. 2. 22:17
 14/16 anonim ***** válasza:
69%

hát én debreceniként nem értem miért választotta bárki is ezt a várost a lehetőségek közül :D

ahogy a szavazás is mutatja, Szegednél nem igazán van jobb város az országban, remélhetőleg egyszer lesz lehetőségem oda költözni 😄

2022. nov. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Győrben lakom, Pécsen tanulok. Az egyetlen amiben jobb Pécs az a látványosságok, bár Győr és Győrhöz közel elhelyezkedő települések is rejtenek rengeteg érdekességet. Minden másban viszont tarolja Pécset Győr. Munkahely, élhetőség, közlekedés, környezet. Amit viszont nem értek, hogy Szegedet, hogy lehet ennyire isteníteni, voltam ott és hasonlónak tartom Pécshez, talán kicsit nagyobb. De mindentől messze van. Budapesttől, Jobb munkalehetőségektől Ausztriában, egyéb nagyvárosoktól. Alapvetően meg egyik sem vidéki. Vidéknek a falvakat, tanyákat és kevésbé lakott településeket szokták az emberek nevezni, vagy maximum a kisvárosokat. Amelyek olyanok, mint egy nagyobb falu. Amiket felsoroltál azok megyeszékhelyek, és több tízezer embert naponta megmozgatnak.
2022. nov. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Tokyo meg New York is vidék mert nem BUDAPEST! 😁😂
2023. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!