Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kinek mi a véleménye Veszprémről?

Kinek mi a véleménye Veszprémről?

Figyelt kérdés

Kérlek a válaszod után írd le, hogy mire alapozod a véleményed. PL:

Én környékbeli vagyok. Ott dolgozom. 42/F

Érdekelnek a turisták pozitív és negatív véleménye is mint az itt lakóké is.

Minden korosztály és társadalmi csoport véleménye is érdekel.



2022. nov. 1. 17:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem egy kellemes város, méretéhez képest bőséges látnivalóval és kulturális kínálattal, de a kevésbé turistás részek is rendezettek, még a lakótelepekkel is ki vagyok békülve. Külön tetszik , hogy jó sok dombra épült a város, változatos emiatt a városkép is. Egyedül az nem tetszik, hogy a belvárost túlságosan is terheli a gépjárműforgalom, jóval nagyobb korlátozott behajtási zónára lenne szükség, mert az átmenő forgalom a körutakon is tudna haladni.
2022. nov. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%

Ki a fåsz pontozott le? Véleményt kérdeztek, abban mit lehet elrontani?


Óvodás parasztok.

2022. nov. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2# Ez egy jó kérdés. Szerintem sincs mit elrontani max más véleményen van valaki. A más véleményt is szívesen olvasom.
2022. nov. 2. 09:54
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

Párszor voltam, egy jó barátunk lakott ott egy darabig. Tetszett, szép város.

Most a vár feljújítása nem tudom, hogy milyen lesz és mennyiben szükséges. A székesegyház átalakítása botrányos így képek alapján. Hálát adok, hogy még láttam normális állapotában.

2022. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Pár évet laktam ott, most költöztem el. Azelőtt is és most is Budapesten élek, azzal tudom összehasonlítani.


Pozitív:

-Hangulatos város. Szerettem sétálgatni és felfedezni a városrészeket.

-Nincs igazán gettós része, kevés a rossz arc és a hajléktalan. A veszprémiek nem így látják, de budapestiként más mércével mérem a dolgokat.

-Nem óriási város, de van annyira nagy, hogy megvan az alapvető infrastruktúrája (kórház, nagyobb bevásárlóközpontok, Inter City megáll, stb.)

-Tömegközlekedése a város méretéhez képest szerintem jó. És viszonylag kevesen használják, így a reggeli csúcson kívül mindig bőven találtam ülőhelyet.

-Nagyon közel a Balaton! Nyáron munka vége után 20 perccel már strandoltam.


Negatív:

-Ingatlanárak egyáltalán nem reálisak.

-El lehet éldegélni Veszprémben, mert van nagyjából minden, ami szükséges, de nincs túl sok program. Délután mindenki hazamegy a munkából, a város pedig kihal. Győr vagy Székesfehérvár izgalmasabb ebből a szempontból.

-A vasútállomás a város szélén van és borzasztóan lepukkant.

-A belvárosban a történelmi városrész egyik épületről a másikra átmegy szocreál építészetbe és olyan "remekeket" láthatunk, mint a 20 emeletes, amiről konkrétan hiányoznak panelek. Vagy a Hotel nevű lelakott munkásszálló, amit már régen el kellett volna bontani.

2022. nov. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Én majdnem 25 évig éltem itt. Kicsit nyugdíjas város szerintem. Kevés helyre lehet beülni és hétköznap kihal a város este hatra.

A történelmi város szép, illetve a Séd völgye is hangulatos, illetve az állatkert is jó.

Sajnos moziba elég kevés filmet adnak (összehasonlítva mondjuk Fehérvárral), normálisabb ruhaboltból sincs sok.

A Balaton közelsége viszont nagy ajándék, illetve a Bakony is jó hétvégi túralehetőség az itt élőknek.

2022. nov. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Kései Sirató ***** válasza:
78%

Előnyei:

- nincsenek cigányok

- nagyon erősek a veszprémi iskolák, az oktatás magas színvonalú

- 2 nagyon jó színház van, tehetséges színészekkel (Petőfi Színház és Pannon Várszínház)

- ismert és jónak mondható a kézilabda csapata

- közel van a Balaton (kb 10 km)

- közel van az ország legjobb színvonalú sípályája, az Eplényi Síaréna (csak 17 km) /nyáron libegőzni lehet Eplényben/

- a vasútállomást éppen most újítják fel

- az ország második legnagyobb és legmodernebb állatkertje van itt (legnagyobb a nyíregyházi)

- a veszprémi Pannon egyetemen a vegyészmérnöki képzés nemzetközi viszonylatban is nagyon kiemelkedő

- látványos sétaút van a Séd patak partján, ami sziklák mellett, erdő mellett, viadukt alatt és történelmi emlékhely mellett halad

- egyik legszebb és legtisztább város

- vadiúj uszodája van


Hátrányai:

- sok az egyirányú utca

- sok azt egyenrangú kereszteződés

- nagyon drágák a lakások (ha eladni akarsz , akkor ez nyilván előny)

- nincs gyógyfürdője

2022. nov. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
a lőtér nem túl hangos?
2022. nov. 3. 17:00
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Utoljára általános iskolás koromban hallottam a lövéseket, ennek már közel 10 éve. Néha a repülőket lehet hallani, ha hadgyakorlat van, de ez e zavaró.
2022. nov. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Nem túl hangos a lőtér. És ami még itt nem jött szóba, az a tiszta levegő és jó minőségű ivóvíz. A szomszédom az Alföldről azért költözött ide, mert tüdőasztmája van és itt lett jobban.

A csapvíz pedig a Bakony karsztvize, az egyik legjobb az országban.

2022. nov. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!