Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarország kerületei? Többi...

Magyarország kerületei? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nem vagyok magyarországi, viszont nagyon érdekelnek a vele kapcsolatos dolgok. Nem igazán vagyok tisztába a kerületekkel. Lenne esetleg kedve valakinek felsorolni őket, hogy melyikre mi a jellemző, melyik a legelitebb, ilyesmik?

Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2022. nov. 9. 19:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Kerületek Budapesten vannak, pontosan 23.

Megyék vannak.

Győr-Moson-Sopron

Vas

Zala

Veszprém

Fejér

Komárom-Esztergom

Tolna

Somogy

Baranya

Pest

Bács-Kiskun

Csongrád-csanád

Békés

Jász-Nagykun-Szolnok

Hajdú-Bihar

Szabolcs-Szatmár-Bereg

Borsod

Heves

Nógrád

És Budapest mint főváros.


A legrosszabb megyék Észak-Keleten vannak, Borsod, Szabolcs, Nógrád.

A legfejlettebbek Észak-Nyugaton, Győr-Moson-Sopron, Vas, Komárom-Esztergom, Fejér. Jó még Pest megye, és Budapest is.

2022. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

És még ezen kívül vannak az EU NUTS 2 regiók.



[link]

2022. nov. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2022. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Előttem jól leírták a dolgokat én még annyit teszek hozzá hogy szerintem mit érdemes megnézni. Minden képpen muszály látni a fővárost Budapestet. Érdemes még megnézni pl Szeged Eger Pécs és még a Balaton ami kitűnő célpont nyaraláshoz
2022. nov. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Megyéken belül nem igazán van ilyen, hogy elitebb. Mindnek van gazdag meg csóró része. Ahol több a munkalehetőség, azok gazdagabbak, de ha nem munkát keresel, akkor neked úgyis mindegy. Amiket az első "legrosszabbként" sorolt fel, azokban pl. a földrajzilag legszebb tájak vannak.
2022. nov. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Ezt a “legrosszabb megyék” felsorolást nem értem. Valami szubjektív marhaság lehet, mert vannak nagyon is élhető térségei, települései mindnek és még ha ilyen-olyan gazdasági statisztikákban tényleg sokszor a lista végèn vannak, mindig be-beköszön e listákra Békés, Somogy, Baranya, Zala is (vagy ezek alsóbb szintű régiói). És hat igen, a természeti környezet meg tényleg gyönyörű.
2022. nov. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
BAZ a GDP-listákon ilyen 12. körül szokott lenni a 20 megye közül (Budapestet megyének véve), szóval legfeljebb a középső harmad alja. Az igaz, hogy nagy a szakadék a városok és a falvak közt, de ez mindenhol így van.
2022. nov. 10. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! És elnézést, Budapestet akartam írni Magyarország helyett a címnél.:)
2022. nov. 10. 08:56
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez esetben:

[link]


A budai I, II, XII kerület a "legelitebb".

2022. nov. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kései Sirató ***** válasza:
55%

A Balaton északi partján és a nyugati határ mellett vannak a fejlettebb, elit megyék.

Veszprém, Győr-Moson-Sopron - ezek a tisztább, igényesebb helyek.


Budapesten pedig az 1., 2. és 12. kerületek.

2022. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!