Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Éppen költözök Budapestre VI....

Éppen költözök Budapestre VI. ker pontosabban. Szerintetek biztonságos környék? És úgy Bp általában, persze nem ilyen kőbánya és hasonlókra gondoltam.

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 00:08
 1/6 boborja válasza:
bárhova mész lakni a világban rossz emberek mindenhol vannak ez is szerencse kérdése hogy kivel tatálkozol.én 20évig éltem arózsa és a vörösmerty utcában jó volt most is azt sirom vissza.
2010. okt. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én kőbányán nőttem fel.Felnőttként Mátyásföldön élek,és az elmúlt 38 év alatt semmi bajom nem lett.Született pesti vagyok,de nem tartom annyira veszélyesnek a VI.kerületet..

Nem rosszabb a X.kerületnél...

Egyébként osztom, az első író véleményét,hogy teljesen mindegy hányadik kerületben laksz,rossz emberek mindenhol vannak.Ha valaki téged akar bántani az a rózsadombon is bántani fog..De akár a nyockerben is élhetsz biztonságban...

2010. okt. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Bp-en születtem (XII.ker.) most is ott élek, de ismerem Bp. minden részét...


Itt Budán is történtek már bankrablások, lövöldözések, ha az általános óvatossági rendszabályokat betartod, akkor nem sok baj érhet akár Kőbányán vagy, akár a Pasaréti úton...


- A pénzed, értéktárgyaid, irataid ne a válladra dobható (könnyen megkaparintható) táskában legyen, hanem egy erősen megmarkolt szatyorban vagy a válltáskádat dobd át a válladon és legyen a hasadon!...

- Tömött buszon, villamoson, metrón a táskádat szorosan magad mellett tartod, kezedet is tedd rá, zsebeidben semmiféle értéktárgy (pénztárca, mobil, irattárca, stb.) ne legyen!!!

- Ne viselj látható helyen értékes ékszert (arany nyaklánc, drága karóra, arany karkötő, nagy gyűrűk, feltűnő nagy arany fülbevaló... Ilyenért nappal forgalmas helyen is megtámadhatnak!

- Ha vásárolsz valami értékeset, azt alaposan becsomagolva vidd hazáig, ne látsszon mit viszel!

- Ne öltözz feltűnően drága ruhákba (ne sírjon le rólad, hogy sok pénzed lehet)...

- Késő este csak indokolt esetben menj valahová, lehetőleg a forgalmas utcákon keresztül közlekedve, kerüld el a néptelen kis utcákat, sötét kapualjakat...

- Sűrű bokros, gazos területeken lehetőleg még nappal se vágj keresztül, parkokba nem megyünk sötétedés után!

- Vigyázz, hol veszed elő a mobilodat, még forgalmas helyen is erősen fogd, nehogy kiragadják a kezedből!

- Lehetőleg senki idegennel ne áll szóba, ismert trükk a "Nem tudod mennyi az idő?" (Ilyenkor azt várják, hogy előveszed a mobilod és azt majd elmarják a kezedből.) VAGY : "Nem tudnád felváltani a pénzem?" (Ilyenkor ha előveszed a pénztárcád, már el is futottak vele.)

Udvariasan elhárítod : "Bocs, de nincs órám!"... "Nincs nálam pénz!"...

- Ha mégis este kell valahová menned, akkor igyekezz baráttal, ismerőssel közlekedni! (Színházba, moziba.)

- FIGYELJ! Mindig figyelj magad körül!... Ha a lakóházad kapuján mennél be a kulcsoddal és mögötted megáll egy pasas, mintha ő is ott lakna, akkor lépj vissza és menj egy kört "Hoppá! Elfelejtettem kenyeret venni!"... Ne menj be a sötét kapualjba egy idegennel!!!...

Ugyanígy a liftbe sem szállunk be idegennel "Megvárom a következőt!"...

- És ha ezek ellenére mégis megtámadnának, akkor vita és védekezés nélkül add át a pénztárcád (okos ember csak egy kisebb összeget tart itt, a nagyobb összeg máshol lapul), inkább azt vigye a tolvaj, minthogy hasba szúrjon!...


Amúgy én már 56 élek Bp-en, soha nem támadtak meg, számtalanszor bejártam már Csepeltől Békásmegyerig, a Belvárostól Soroksárig, Rákoskeresztúrig, Kőbányáig egész Bp-et...


Ezeket az óvatossági szabályokat külföldön is érdemes betartani.

2010. okt. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen és inkább főútvonal mellé költözz, ahol sok a busz, villamos stb, mint valami kivilágítatlan mellékutcába.
2010. okt. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A mai napig visszasirom, a VI.ker. Nagymezo u-i lakasomat, nagyon szerettem ott lakni.

Fogadd meg az elottem leirt tanacsokat, mivel nem a kerulet valtozott meg, hanem egy mas korszakban elunk, ami

talan megkoveteli azt, hogy ovatosabbak legyunk!


"jobb felni,mint megijedni!"

2010. okt. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2010. okt. 7. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!