Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Van Magyarországon olyan hely...

Van Magyarországon olyan hely ami Görögországra hasonlít?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a görög "vibe" meglegyen (kék és fehér).

2023. ápr. 2. 14:26
 1/8 Revolúcióbiológus ***** válasza:
84%

Beloiannisznál görögebb hely nincs az országban.

A kék-fehér csak az Égei-tengeri szigeteken jellemző amiket a képeslapokra nyomnak, egyébként sehol nem használtak kéket az építészetben. S ha utánanézel rájössz, hogy ez nem is igazán hagyomány, hanem ott is csak a XX. században jött divatba - a természetben viszonylag kevés anyag van, amiből kék pigment nyerhető. Régen használtak lazurit ásványt, különböző fémoxidokat, de főleg az indigót amire pl. a kékfestés is épül, de ezek nagyon drágák lettek volna egy egész települést megszínezni. A kőolaj és vegyipar felfutásával vált elérhetővé olyan kék pigmentek szintetizálása - főleg ftalocianin - amik olcsók és nagyon ragyogóak. A strandkorlátkék szín pl. ettől olyan kék.

2023. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Beloianniszban egyszer rettenetesen bebasztam az Ouzótól, még a Sztálin-büsztöt is majdnem lelöktem a kocsmapultról.
2023. ápr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, épült pár ilyen fehér épület kék tetővel Balatonfüred végén (Tihany irányába), ahol szórakozóhelyek üzemeltek, nem tudom most is megvannak-e még
2023. ápr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
SunCity szórakozóhely, de már kb. 10 éve rohad.
2023. ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Balatonfüreden van egy úgynevezett "görög falu", ahol van néhány taverna és más bolt. De már kb a fele zárva van nyáron is.


[link]



Tihanyban pedig az egyik balatoni strand hasonlít egy kicsit a görög tengerparti strandokra, az meg ilyen, de elég drága a belépő.


[link]

2023. ápr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Görög étterem van Budapesten.


[link]


És ajánlom én is a tihanyi partot, mert hasonló a feeling.

2023. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
80%
Belonnais.
2023. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6%
Én is bebsztam Beloianniszban... bár szerintem ma már magyar többség van.
2023. ápr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!