Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Elmehetek-e barátommal nyaraln...

Elmehetek-e barátommal nyaralni, ha én kiskorú vagyok, ő pedig nagykorú?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátommal nyaralást tervezünk augusztusra, viszont felmerült egy kérdés amit gondoltam először ide írok ki..

Én 17 éves vagyok, a barátom már nagykorú és a kérdés az lenne, hogy kell-e bármilyen hivatalos szülői nyilatkozat arról, hogy elengedtek vele nyaralni? Vagy ez nem szükséges?

Előre is köszönöm a válaszokat, ha végképp itt sem jutok hozzá értékes infóhoz, akkor érdeklődök egy személynél, akinek ez a szakterülete.


2023. jún. 21. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
37%

Szülői engedéllyel. Nem kaptok pl. szállodában közös szobát.

Ezt a szüleiddel kellene megszervezned.

2023. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kaptok pl. szállodában közös szobát."

Na ez azért így nem igaz. És nem is tudom pontosan, hogy mire gondolsz. Szállást nem foglalhat kiskorú, így pl. úgy nem tudnának menni, ha mindketten kiskorúak lennének. De ha a nagykorú foglal szállást magának és egy kiskorúnak, az teljesen működhet, főleg ha a kiskorúnak van szülői engedélye. Gondolj bele, nem csak ez a felállás lenne elképzelhető, utazhatna pl. a nagykorú testvérével is a kiskorú. Ilyet nem fognak mondani, hogy nem kapnak közös szobát. Ha két főre foglalnak két főnek alkalmas szobát, akkor azt fognak kapni.

2023. jún. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1-es, ez nem Szaúd-Arábia. Természetesen ha nagykorú foglalja a szobát, akkor mehet fiatalkorú vendég. Semmi akadálya.
2023. jún. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!