Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Tudnátok idei balatoni árakat...

Tudnátok idei balatoni árakat mondani?

Figyelt kérdés

2023. jún. 25. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Június elején a még éppen hogy működő révfülöpi strandon gondoltam veszek két lángost, meg valami innivalót. Elvittem magammal 5ezer forintot, mondom csak elég lesz, két lángos + 1 kis adag sültkrumpli + 1 Fanta = 5350 ft.


Éttermekben 20-30%-al drágább minden, mint tavaly.

2023. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az korrekt. Egy ismerősöm mesélte, hogy 1200ért ittak egy korsó sört.
2023. jún. 25. 12:57
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
93000 Ft.
2023. jún. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Siófokon két pizzáért (egy songoku és egy hawaii tehát nem ilyen nagyonextra), két kóla zero és két tiramisuért fizettünk a 12-os szervízdíjjal 13.300 forintot. Balatonfenyvesen 2 sajtos-tejfölös lángos és két zero zero pepsi 4600 volt. A szemem helyet cserélt. De jól éreztük magunkat és ez a lényeg, most nyáron úgy sem megyünk meló miatt nyaralni, ősszel ugyanabból a pénzből elmegyünk külföldre. A fenyvesi strandon a lángos viszont életem egyik legjobb lángostésztája volt.
2023. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"1200ért ittak egy korsó sört"


Ezt egy átlagos ár egy felkapottabb helyen a Balatonon kívül is. Az tény, hogy rohadt nagy lehúzás.


Nyilván a hely szelleme, fenntartási költségek meg minden. De nevetséges amikor egy étteremben, vagy akármilyen beülős helyen ugyanazt a dobozos Sopronit veszik elő a hűtőből amit feleannyiért megvehettem volna akármelyik kisboltban is.

2023. jún. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5: akkor mit mondasz a mekire? Hisz a kisboltban is van zsömle.
2023. jún. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
#6: Bár én nem az #5-ös válaszoló vagyok, de nem teljesen helyes az érvelésed. A válaszoló arról beszélt, hogy ugyanazt a dobozos Sopronit kapja, amit a boltban is meg tud venni, nem pedig pl. egy csapoltat. Mekis zsömlét nem tudsz boltban venni, illetve a zsömle csak egy része a mekis kajának. Ami az ízt adja, az nem vehető meg boltban.
2023. jún. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7# Nem értem miért van itt mindenkinek érvelési kényszere. Ez csak egy felvetés, illetve párhuzam volt. Nálunk lehet kapni pl. a Nettoban pl mekis "zsömlét". Sőt 2,5 euróért "nagyzsömlét" is lehet kapni. Hús is van benne.


Egyébként meg az az érvelés is elég szűk látókörő, hogy a boltban 600 forintos sopronit kapom mondjuk a parton 1200-ért.

A sarki közértnek nem ez a fő bevételi forrása, hanem a mammer aki parizelt vesz, meg minden más. És általában a közért egész évben üzemel, némely dolgot még meg is engedhet magának minimális árréssel.

Addig a balatonon a kiülős helyen a következőket fizeteted meg:


-Ők mondjuk csak a hekket meg az üdítőt/sört adják el júniustól szerptemberig. Utána halott a forgalom.


-Külön van minimum egy ember, aki kisüti neked a melegételt. Sok boltban csak a pénztáros van.


-"Használod" a helyet, a wc-t


-Pl. egy teraszos helyen szép környezetben ihatod meg a söröd


Nyilván lehet a 8-kerben a panel balkonján is iszogatni. Szerintem nem ugyanaz a nívó.

2023. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

#6-os vagyok.

Nem érvelési kényszer, de igazából ezen az oldalon szerintem megvan a helye ezeknek a mocskolódások helyett.


Egyébként igazad van, hogy szezonálisan vannak nyitva, meg hogy több kiadásuk is van, ezzel egyetértek. Nekem nem is azzal van baj konkrétan, hogy árréssel dolgoznak, mert ez persze érthető. De sajnos néhol már akkora árrés van (cserébe pedig semmi extra), hogy az ember nem tud elmenni szó nélkül mellette. Én jövőhéten leszek 1 hetet a Balatonon, de előre félek hogy mi vár rám ebben a szezonban az árak tekintetében. Nem azt várom el, hogy anyagárban megkapjak mindent. Azt mindig hülyeségnek tartottam én is, amikor valaki úgy hasonlítja össze az árakat, hogy otthon mennyibe kerülne megcsinálni. Egy prémiumabb hatású teraszos helyen felőlem lehet magasabb ár, de ha beülök egy egyszerű sarki büfébe, akkor ott nem érzem jogosnak az irreális árrést. De persze nem látok bele teljeskörüen ebbe.

2023. jún. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Bocs, #7-es voltam, nem #6-os.
2023. jún. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!