Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyar Országi +szlovákiai...

Magyar Országi +szlovákiai túrára vegyünk útdíjat?(matricát)?(többi lenn)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Erdélyiek vagyunk, szeretnénk Krakkóba menni, Szatmárnémetiből indulnánk és Nyíregyházán át mennénk falvakon keresztül Szlovákián át Lengyelországba.


Kérdésünk a következő lenne:


Kell-e bármilyen útdíjat(matricát) vásárolnunk az alábbi útvonalra, Magyarországon és Szlovákiában is csak falvakon keresztül mennénk, Expressz utakra és Pályára nem szeretnénk felmeni amúgy sem. Megállnánk sok helyen.


Tehát, az útvonal :


Ömböly, Nyírbátor,Nyíregyháza, Tokaji,aztán a 3-as főúton mennénk + a 17-es szlovákiai úton Kassáig.


Válaszotokat hálás jellegűen köszönöm előre is!



2023. jún. 25. 15:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nem kell díjat fizetni ezeken az utakon.
2023. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod


A traffihuntert közben megnéztük, és azt írja,hogy van egy HU-GO matricakamera Nyíregyháza és Tokaj között


Mit tudnátok erről nyilatkozni?

2023. jún. 25. 17:21
 3/28 anonim ***** válasza:
Szerintem az csak teherautókat, kamionokat figyeli, mert nekik nem csak az autópályán kell útdíjat fizetni.
2023. jún. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
köszi, így kezdünk megnyugodni!
2023. jún. 25. 17:28
 5/28 anonim ***** válasza:

Közútra nem kell semmilyen díjat fizetni, csak rá ne fussatok véletlenül a pályára, de ha még is rámennétek, akkor azt hiszem 1 vagy 2 órán belül meg kell venni a pályadíjat a pályán egy benzinkúton.

Szlovákiában már nincs matrica, úgy működik mint Magyarországon, be kell mondani a kutasnak a rendszámot és hogy milyen ország.


Egyébként elég bonyolult útvonalt választottatok, én nem mennék Kassának ( Kassa - Levoča - Kežmarok ) semmiképp, utána nagyon szerpentines, hágós az út, egészen a lengyel határig, nagyon megszívjátok.

Bár a túrát említetted, így akkor élvezni fogjátok, de éjszaka veszélyes arra menni, mert hemzseg a sok őz, szarvas szinte csordákban vannak.

Mi már sokszor jártunk arra a tesómmal.


Én erre mennék:

[link]


De ha annyira akartok Kassának menni, akkor meg erre, ezen nem szerpentines és nincs hágó, csak kicsi a lengyel határ előtt, de az nem vészes.:

[link]


Erre pedig semmiképpen nem mennék amit említettem:

[link]

2023. jún. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

utolsó! köszi nagyon szépen a részletes választ!


még annyit mondjál el légyszi, hogy szlovákiába ha átmennénk csak országúton és nem mennénk fel pályára, kéne vegyünk elektronikus útadót vagy nem?


és Magyarországon akkor biztos nem kell semmit vennünk? Nem szatmár németi városból indulunk hanem Nagy Károlyból. Tehát az Ömbölyi átkelőhely jó lenne?

köszi, minden jót!

2023. jún. 25. 20:00
 7/28 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz sem az M3-ra, sem az M30-ra sem felmenni, akkor nem kell.
2023. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell országútra venni semmilyen elektronikus útdíjat Szlovákiában személyautóra és Magyarországon sem.

Legyen külföldi biztosítás az autóra (zöldkártyának szokták nevezni) ezt közúti ellenőrzésnél kérheti a rendőr.

Szlovákiában sok helyen mérik a sebességet, civil mozgó autóból.

Romániában még nem voltam, így nem tudom hogy az ömbölyi átkelőhely mindig nyitva van-e.

Jah, ha lengyel határt léptek, ott vigyázzatok a sebességre, mert a lengyel rendőrök a határ menti részeken a külföldiekre vadásznak és a bírságot helyszínen kell befizetni, vagy bankkártyával, vagy lengyel készpénzzel (Zloty) bár lengyel készpénzt nem biztos hogy elfogadnak külfölditől, de ez attól függ milyen körzetben van. Amúgy akkor legközelebbi bankban kell váltani, onnan a postán befizetni csekken a bírságot, onnan visszamenni a rendőrőrsre ahol be kell mutatni és visszaadják az autó papjait.

Persze ha ez éjszaka történik a bírság, akkor meg kell várni a reggeli nyitásokat.

Remélem erre nem kerül sor. :)


Na túl sokat csipogtam. :)

2023. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

megint köszi, nagyon jó válaszokat adsz! te biztos jó sokszor szoktál Krakkóba menni!


Mi elsőnek mennénk, már nagyon várjuk :) .... Aztán lemennénk Auschwitz-Birkenau-ba is............

2023. jún. 25. 20:29
 10/28 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


Tesómmal gyakran járunk Lengyelországba, bevásárolni is.

Szép élményekkel tértek majd haza az biztos. :)

Egyébként Kelet-Szlovákiában lakom. :)

Szerencsés utat kívánok és balesetmentes közlekedést! :)

2023. jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!