Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes kiváltani a szlovákiai...

Érdemes kiváltani a szlovákiai autópálya matricát?

Figyelt kérdés

Németországba utaznánk Szlovákia - Csehország érintésével.

Még érdekelne, hogy csak abban az országban lehet kiváltani a matricát amelyikben szeretnénk menni vagy az előző országban is?

Benzinkútnál lehet kártyával fizetni a matricáért és autópálya előtt biztos hogy van benzinkút?

Ott is minden autópályára érvényes?

Úgy tudom nem kapus rendszer van ez igaz?


2013. márc. 6. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Valóban nem nagy szakasz a szlovák rész, de én mindig kiváltom, mert általában sietek és nincs kedvem a mellékutakon bolyongani. De akár mehetsz úgy is.


Már az előző országban is meg tudod venni a határ közeli benzinkutakon, de minden határon van egy bódé ahol meg tudod venni. Ki van táblázva minden csak figyelni kell. Természetesen kártyával is lehet fizetni. A matrica minden útra érvényes, úgy mint otthon.

2013. márc. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha Szlovákián keresztül csak a rövid magyar határ-Pozsony-cseh határ útvonalon haladsz (2-es út), akkor erre a kis részre szerintem nem érdemes költeni. Az autópálya mellett halad a 2-es (és 425-ös) út és az egész kb 80km...
2013. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

csak érdeklődnék, hogy anno sok szlovák autó járt Magyarországon matrica nélkül, mert hiába fotozták le őket vagy bármi, nem tudják meg az adatait egy rendszámból. és a másik állam nem adhatja ki. szerintem ez oda vissza működik, tehát a szlovák is hiába fotóz le, nem tudja meg hogy ki vagy. persze más dolog ha megállítanak...de autópályán nem nagy esély van rá.


viszont pont ez végett szerettek volna valami egyességet kötni eu-n belül, nem tudom már van e valami ilyesmi.

2013. márc. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!