Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kisgyerekkel, tömegközlekedéss...

Kisgyerekkel, tömegközlekedéssel hova érdemes több napra elmenni nyaralni a fővárosból?

Figyelt kérdés
Olyan úticélt keresek, ahova viszonylag jól el lehet tömegközlekedni. Ideálisan vonattal, a babakocsi miatt, meg mert busszal nehezebb utazni egy kétévessel.

2023. júl. 8. 02:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%

A vonattól eljutni a szállásig nem egyszerű. Babakocsi, egy 2éves, csomagok.

Nem irigyellek. Én úgy állnék neki a keresésnek, hogy "gyerekbarát szállások"-keresést indítanék a neten. Nehezen fogsz szabad szállást találni, mert a jó helyeket már márciusban lefoglalják. De, ahol találsz, oda kell rászervezni a kozlekedést.


Én nem biztos, hogy elindulnék két picivel vonattal, több napra, egyedül. Ha te vezetnél, saját kocsival, akkor lényegesen könnyebb lenne, mondjuk a szálláskeresés így is, úgyis nehéz már ilyenkor júliusban. Ha találsz is, nagyon drága lesz.

pl.

[link]

2023. júl. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Azért nem kell ezt túldimenzionálni. Szuper dolog a motorizáció,de most tényleg igaz az, hogy ha eleink is megoldották, akkor mi is meg tudjuk. Eleve érdemes nagyobb forgalmú állomásokat választani, mert ha nem alacsonypadlós a vonat, akkor jól jön egy segítő kéz (persze ha eleve több felnőtt utazik a kicsivel, akkor ez eleve adott).


Néhány turisztikailag is èrdekes célpont, ahol van alacsonypadlós vonat és első blikkre nem gond az állomás elhagyása sem:

Csopak, Arács, Csittényhegy, Örvényes, Sóstófürdő, Balatonlelle, Tóvároskert, Szob (busszal tovább Nagybörzsöny), Vác(-Alsóváros), Budai út (ceglédi fürdő), Eger, Gyöngyös (tovább busszal a Mátrába)

2023. júl. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Bécsbe
2023. júl. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3: igazából kissé eltérőbb helyre mennénk szívesen, Bécs nagyon hasonlít Pesthez. Engem kimerít az autóvezetés, de szerencsére nincs autónk, az élethez itt nem kell. Szerintem is volt élet korábban is, családok utaztak nélküle mindenfelé, s azóta csak javult a tömegközlekedés. Ezért kérdezek tapasztalatot, ha valaki tud valami gyerekbarát úticélt (erdő, víz, falu, kisváros, vár, akármi), ami el is érhető valahogy. Szállás miatt nem aggódok, mindig akad valami, amit nem mutat a szálláskereső, pl. a szálláshelyek inkább kevesebbet hirdetnek meg, mert erősen büntetik a túlfoglalást.
2023. júl. 8. 11:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Eger, Szeged, Hajdúszoboszló
2023. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Brno? Nem túl nagy, nyugis város, vonattal könnyen elérhető, és az állomás közvetlenül a belváros mellett van
2023. júl. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szeretnék 3 óra utazási időn belül maradni, az tényleg a plafon számunkra, ezt is úgy írom, hogy az eddigi max.az másfél óra volt. Kisgyerekek kategóriába kellett volna kiírnom, de akkor átnyomják az utazáshoz, ezért tettem a belföldi utazáshoz.
2023. júl. 8. 18:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pozsony? Tudom, az se belföldi, de belfölddel kevesebb tapasztalatom van. Három óra alatt van vonattal, úgyanúgy nyugis és szép, és jó a tömegközlekedés helyben, a babakocsival nyugostan lehet utazni, a buszok trolik mindegyike alacsonypadlós, a villamosok között is sok van belőlük
2023. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Pozsony valóban szuper hely
2023. júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Veszprémbe menjetek. Ott van a legjobb sétaút és remek az állatkert.

A déliből közvetlen járat van.

2023. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!