Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hová tűntek a turisták Magyaro...

Hová tűntek a turisták Magyarországról?

Figyelt kérdés

Balaton tök üres, Budapesten sincsenek annyian, még Pozsonyban is jóval több turistával találkoztam.


Hétvégén voltam a várban, volt pár csoportnyi turista, de nem egy átlag prágai látványosság mennyiségű.


Mi lehet ennek az oka szerintetek?


Az én szubjektív véleményem: Ár-értékarány. Drágaság van, cserébe gyenge minőséget kínál az ország, és ez szerintem minden téren igaz.


Balaton, oké, egy pocsolya, NDK-s korszakban még voltak külföldiek, de a balaton soundos drogozást kivéve minek jönnnének nyugati turisták a balatonhoz? Annyi pénzből eljutnak egzotikusabb/mediterrán helyekre, senki nem fogja a szabadságát erre a putrira pazarolni.


Na de Budapest? Azért csak egy "világváros", nemzetközi "szép városok" listáján általában szerepel, ha nem is a top 10ben.


Talán a kosz, mocsok? Talán a romani kultúrát megismerte az internet népe? Talán hogy omlanak szét a házak homlokzatai a turistaövezetekben?



2023. júl. 24. 12:23
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Tekintsünk el a Forma 1-től. Balatonon vannak jobb napok, de 30-40%os visszaesés van alsó hangon
2023. júl. 24. 15:49
 12/30 anonim ***** válasza:
49%
Forrás?
2023. júl. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
2023. júl. 24. 16:17
 14/30 anonim ***** válasza:
72%
Aha, telex, blikk, és tsai. Kész statisztikai hivatal ez a csapat.
2023. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
72%
De főleg pártatlanok.
2023. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
69%
14. Tavaly nyáron ugyanez volt, fényképeztek egyet reggel 6-kor a strandon és utána mentek a cikkek, hogy üres a Balaton.
2023. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
86%

11. Akkor ez már haladás. A nyitókérdésnél még tök üres Balatonról írtál, mostmár csak 30-40 %-os visszaesésről.

Az senkinek nem tűnt fel, hogy 2020. nyarán, mikor a covid miatt nem volt ajánlatos külföldre menni, akkor olyan szinten megtelt a Balaton, hogy elviselhetetlen volt. Ez volt még 2021-ben és tavaly is. Tudom, mert heti rendszerességgel járok le. Most talán visszaáll a 2020. előtti szintre. A tavalyi évekhez képest vannak kevesebben, de nem "tök üres" a Balaton, ahogy a független/objektív sajtó nyomán irogatjátok.

2023. júl. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Inkább lölő (értsd orban) érdekeltségei miatt támadják így a Balatoni forgalmat.

De a másik oldalt se kell félteni, ott meg megy a "rekordot dönt a turizmus", meg a "ne menjen senki külföldre nyaralni, veszélyes, drága, nem is magyar" műsor minden évben.


Ebben is, minden másban is csak a tiszta fej tart meg. Aki hazudik magának, hogy valamelyik oldalhoz tartozónak, csapattagnak érezhesse magát; az zsákutcában van.

2023. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
85%
Nincs kevesebb külföldi szerintem, én bárhova megyek (Pest, Balcsi, stb.) rengeteg külföldit látok, hallok.
2023. júl. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Kései Sirató ***** válasza:
100%

#12


Én a Balaton mellett élek, és látom, hogy alig vannak.

De rengeteg cikket olvashatsz a témában, ha arra van szükséged.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2023. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!