Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Számodra szűk és tágabb...

Számodra szűk és tágabb értelemben mely városok, területek minősülnek Budapest vonzáskörzetének?

Figyelt kérdés

2023. aug. 28. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ki akar itt több tucat településnevet felsorolni?
2023. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Én egy nagyobb településekkel körbehatárolt körre gondoltam.
2023. aug. 28. 20:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2023. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából a BKSZ területe.

[link]

2023. aug. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A BKSZ-hez hozzátenném, hogy tényleg nagyjából mert pl. Tata már nincs jelölve, holott reggel tele van a vasútállomás fővárosba ingázókkal. Egy csomó BKSZ-ben jelölt helynél hamarabb bent vannak. Nem beszélve az autóval közlekedőkről. Ha nincs valami kalamajka, 20-25 perc alatt a Budaörsin van az ember, aztán onnan már más ügy. Van olyan lakópark Tatán, ami szinte rögtön az autópályáról lejövet van, egy csomóan azért költöztek oda, mert onnan járnak be Budára. Még vásárolni is Törökbálint/Budaörsig járnak
2023. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szűkebb agglomerációba a Gödöllő-Dunakeszi-Piliscsaba-Biatorbágy-Százhalombatta-Sz.Szentmiklós-Ócsa-Gyömrő-Isaszeg-Gödöllő közötti terület, és a bele eső települések számítanak bele. A távolabbi agglomeráció pedig szerintem már a Kartal-Vác-Dorog-Tatabánya-Martonvásár-Ráckeve-Dabas-Albertirsa-Nagykáta és a közte fekvő települések
2023. aug. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Szűkebb értelemben: Vác, Dunakeszi, Göd, Sződliget, Fót, Kerepes, Kistarcsa, Mogyoród, Gödöllő, Szada, Veresegyház, Vecsés, Gyál, Üllő, Maglód, Gyömrő, Pécel, Isaszeg, Érd, Diósd, Dunaharaszti, Halásztelek, Szigetszentmiklós, Szigethalom, Taksony, Alsónémedi, Ócsa, Tököl, Biatorbágy, Törökbálint, Páty, Szentendre, Budakalász, Budakeszi, Budajenő, Pomáz, Üröm, Solymár, Pilisvörösvár, Budaörs, Sóskút, Tárnok.


Tágabb értelemben: az összes Pest megyei település.

2023. aug. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tágabb értelemben: ahonnan ismerek ingázókat. Hatvan, Velencei tó, Esztergom.
2023. aug. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

#8 Na ez az, ezen gondolkodtam válaszom után én is, hogy tágabb vonzáskörzetnek akár a Pest megyével szomszédos megyék városait is fel lehetne sorolni. Gyöngyös, Hatvan, Salgótarján, Tatabánya, Esztergom, Székesfehérvár, Dunaújváros, Kecskemét, Jászberény, stb. Ezekben a városokban jó eséllyel mindben lakik pesti ingázó.

#7 Voltam

2023. aug. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mondom, fél Tata Bp-re jár dolgozni vonattal. Feleségem is autóval, pedig nem lenne rossz, ha helyben lehetne maradni, de nincs olyan jellegű ágazat amiben jelenleg dolgozik, a fizetésigényét hallva meg elmondják, hogy itt töredék fizetések vannak, mint a mostani helyén.
2023. aug. 31. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!