Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten leszek 4 és fél...

Budapesten leszek 4 és fél napot mennyi pézt vigyek a nyaraláshoz?

Figyelt kérdés

Nem Mo-on szulettem es ezen kivul csak egyszer voltam ott.


Szállás repjegy meg van.


Ahhoz hogy Budapesten a kovetkezoket csinaljam mennyibol jovok ki kb?


-Ebéd mindennap atlag etteremben vagy thai/azsiai kozepszeru etkezokben

-Vacsora kb 2 x 3 szor jobb helyeken ezen kivul a tobbi este atlag helyeken

- 5-6 kave

-muzeum belepok kb 4-5


A legtobbet egyedul fogom csinalni csak parszor lesz velem ismeros akit meghivok egy-ket italra.


Ezen kivul vasarlas/ szuvenireket minimalis szinten veszek.


En eddig 225000 Ft erteku penzt tettem felre de ez jelenleg kevesnek tunik a mostani arakat elnézve.


Nagyon el vagyok veszve mennyit vigyek?



2023. szept. 3. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem etterem, kave, muzeum az parszaz Euro. Szepmuveszeti, Nemzeti Galeria belepot megnezheted, emlekeim szerint kb 5000, tomegkozlekedes is lesz, etteremnel, kavenal helyfuggo, de nyugati arak boven.
2023. szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Hozzál bank kártyát, nem érdemes forintot váltani. Ha valami megmarad rosszabb árfolyamon tudod eladni, mindenhol tudsz kártyával fizetni
2023. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, ha felnyomom 300,000 Ft ra szerintem csak eleg lesz, igen abszolut jo tipp caak keves kezpenz lesz nalam tobbi kartyaval
2023. szept. 3. 22:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"-Ebéd mindennap atlag etteremben vagy thai/azsiai kozepszeru etkezokben"

- kb. 3000-4000 Ft/fő/alkalom


"-Vacsora kb 2 x 3 szor jobb helyeken ezen kivul a tobbi este atlag helyeken"

Kb. 10000 Ft/fő/alkalom.


"- 5-6 kave"

Kb. 500-1000 Ft/db


"-muzeum belepok kb 4-5"

Átlagosan 3000 Ft/db, de nagyban függ, hogy melyik múzeumról van szó.

2023. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

@4 3-4k akkor elég egy ebédelős ázsiaiban ha egy vizet sem iszol mellé (kivéve a kamu kínai büféket).


10k jobb helyen garantáltan nem elég, egy normál főétel 5k-tól indul egy sima középkategóriás helyen, ha valami menőbb, mondjuk Michelin-tányéros (nem csillagos!) étteremről beszélünk akkor már inkább 8-tól nagyjából 25-ig mennek a főételek, mellé még két fogás, plusz italok, én legalább 20-szal számolnám, de még az is jóindulatú.

2023. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!