Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Érvényes lehet a meghívó...

Érvényes lehet a meghívó levelem, hogyha nem Magyarországon élek?

Figyelt kérdés

Az európai unió területén kívül élünk a férjemmel, és szeretnénk hazautazni a családomhoz látogatóba együtt is. Már kétszer elutasították a vízumát, ezért arra gondoltam, hogy jövőheten, ha hazautazok, meghívólevelet kérvényezek, hátha azzal sikerül a vízum nyárra.

Akkor is kérhetek ilyen meghívó levelet, ha jelenleg külföldön élek? Nem jelentkeztem ki Magyarországról, szóval van minden papírom, személyim stb, csak jeleztem Magyarország felé, hogy átmenetileg külföldön élek. A honlapon annyi volt a kikötés, hogy magyar állampolgár legyek.



dec. 3. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Honnan származik, hogy ennyire nem akarják beengedni?
dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A meghívólevél, mint ügytípus, megszűnt, szóval sem te, sem a családod nem tud igényelni.

Egyébként mire hivatkozva utasították el a kérelmet?

dec. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azerbajdzsánból szeretnénk jönni.

#2 ezt nem is tudtam! Akkor ilyesféle meghívólevél stílusú lehetőség nem is elérhető? Ez szomorú.

Arra hivatkozva utasították el, hogy szerintük nincs elég pénze ahhoz, hogy két hetet Magyarországon töltsön. Közel 5 millió forintról adtunk be igazolást a bankszámlán, illetve mindkettőnknek a kereseti igazolást.

dec. 3. 21:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez fura, mert Azerbajdzsánnal kifejezetten jó a kapcsolatunk. Valami Nigériára, vagy Ghánára tippeltem volna.
dec. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy néz ki egy konzuli elutasítás, van szöveges indoklásos határozat vagy ilyesmi?

Nem lehet, hogy a banki igazolás formailag nem felelt meg a követelményeknek, mondjuk nem volt hitelesítve vagy a magyar fordítás hiányzott?

Vagy arra gondolnék még, hogy az eü biztosítása nem volt megfelelő és azzal együtt találták kevésnek, hogy mondjuk egy betegség vagy baleset esetén az ellátását nem tudná fedezni?

Mert két hétre az 5M elég sok szerintem...

Biztos 2 hetet adtatok meg, nem a max. 90 napra igazoltatok ennyit?

dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
"Érdekes" . Magyar állampolgár házastársaként még tartozkodási engedélyt is kapnia kéne, nemhogy turista vízumot.
dec. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6!

Nem jár automatikusan a tartózkodási engedély sem, ahhoz is igazolni kell többek között az anyagi fedezet meglétét.

Arról nem is beszélve, hogy ebben az esetben nem is kérhet tartózkodási engedélyt, hisz az 180 napon belüli 90 napot meghaladó tartózkodásra szól, a két hét tervezett tartózkodás pedig ezt nagyon nem éri el, tehát csak vízumra lehet jogosult.

dec. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem úgy gondoltam, hogy automatikusan jár neki, hanem hogy kérelmezheti a házastársa jogán.
dec. 4. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat. Nem kértek magyar fordítást a vízumhoz, mindent eredeti nyelven adtunk le, most legutóbb egy utazási irodához hasonló céggel dolgoztunk együtt, akik értenek a vízumhoz, de így sem sikerült sajnos, szóval nem tudom, mit tegyünk. :(
dec. 7. 15:54
 10/11 A kérdező kommentje:
*bocsánat, nem a vízumhoz nem kértek magyar fordítást, hanem a papírokhoz.
dec. 7. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!