Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért beszél az átlag ember...

Miért beszél az átlag ember Budapestről úgy mintha nem is az országhoz tartozna? Jó tudom főváros meg minden de akkor is. Minden ott jobb, nagyobb, szebb, pörgősebb. stb

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Budapest állam az államban. Én már sok helyen jártam az országban,de nekem Budapest a legkoszosabb,legkevésbbé élhető város. Sok a bunkó,másokat semmibe vevő ember, nagyon soka kosz, a szmog,és még sorolhatnám,ami miatt soha nem élnek ott. Igaz,hogy nagyobb,de se nem jobb,se nem szebb. A pörgősség pedig soha nem érdekelt.
2010. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
81%
Hadd közelítsem meg ezt máshonnan. A magyar ember nincs hozzászokva egy ekkora városhoz, mint Budapest, mert ilyen nálunk egyetlen egy van. Megközelítőleg sincs több hasonló méretű városunk, ezért nálunk "Budapest" egy külön fogalom. A nagyváros, ahol tömeg, ahol villamos van, ahol metró van, ahol troli van, ahol éjszaka sem áll meg az élet, ilyen sehol máshol az országban nincs szerintem. Leginkább amikor egy vidéki feljön Budapestre, és azt mondja, hogy ő itt nem lakna, akkor igazából nem arra gondol, hogy ő nem szeretne Budapesten lakni, hanem arra, hogy ő nem szeretne egy ekkora városban élni, és ennek oka leginkább az, hogy szokatlan számára ez a helyzet. Szerintem kb. ez van.
2010. nov. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én őslakos budapesti vagyok.Mégsem beszélek úgy a fővárosról úgy mintha az lenne az éden.

Van sok hátránya de sok előnye is.

Tény és való,hogy pörgősebb,nagyobb,és jobban zajlik az élet mint más városokban..De ez jellemző minden ország fővárosára..

Az is természetes,hogy aki vidéken él,és szeret is ott élni annak Budapest zajos,zsúfolt,büdös,koszos ,veszélyes..

Viszont egy tősgyökeres pestinek nincs jobb mint a zsúfolt város..

Én mint írtam őslakos vagyok.Itt születtem,itt nőttem fel.Én megszoktam a zajt,megszoktam,azt hogy ha este 9-kor tejet akarok venni akkor csak "leugrom" a boltba tejért.Én szeretem a város rossz jellemzését is.

Felnőttként megpróbáltam vidéken élni..Ami nagyon zavart,és hetekig nem tudtam mit kezdeni az a csenddel. .Nem hallottam villamos,busz zaját..Tudom hülyén hangzik,de ha valaki ebben él ,annak a csend zavaró lehet..(de idővel megszoktam)Évek alatt soha nem tudtam megszokni,hogy este 5-6 órakor már semmi nem volt nyitva..Ami viszont nagyon zavart,hogy télen sötétedéskor szinte kihalt az egész utca..

Talán azért beszélnek Budapestről Ódákat mert ott pezseg az élet,vagy azért beszélnek róla,mert jó szidni a várost..

Én például nem tudnék mit beszélni Szegedről mert fogalmam sincs hogy néz ki,mi van ott..Az ember arról pletykál amiről hall vagy tapasztal.

2010. nov. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem , hogy őszinte legyek semmi bajom nem lenne Pesttel.Semmi pénzért nem költöznék oda mondjuk, de igazából hidegen hagy.Az jobban zavar, hogy minden Pestről szól.Pesten késik a villamos kb. 5 percet akkor az emberek már meg vannak hallva.Leesik a hó megáll az élet.Mindenhonnan Pest folyik.De Magyarország nem csak Pestből áll.Mi lesz a vidékkel?
2010. nov. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

ma 07:53

Őslakos pesti vagyok..

Azt,hogy a média annyira csámcsog a rossz utakról,dugókról azt a pestieket igazából nem nagyon érdekli..Már megszoktuk..Igazából ahogy mondják nagyobb a füstje mint a lángja.A híreket nagyon fel tudják ám nagyítani..A vonat késésekről meg aztán végképp nem érdekli a pestieket,hiszen a többség akik vonattal járnak dolgozni azok a vidékiek.

Hogy miért nem szól a hír vidékről is? Mert ritkán történik vidéken olyan hír amit érdemes bemondani a tévébe.Pl:Most a vörös iszap katasztrófa miatt hetekig csak vidékről hallottunk.Vagy amikor belvíz van vidékről hallunk..Azért ha történik valami mindig ott van vidék is,.Arról meg nem szólhat a hír,hogy Pista bácsi tehene nem tud tejet adnia borjának...

Nincs vidék elnyomva,csak vidéken kevesebb inden történik..

2010. nov. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Na tipikus.Szerinted vidéken csak Pista bácsik meg tehenek vannak????
2010. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Édesem! A Pisti bácsit csak úgy mondtam.

Ha valami rendkívüli történik vidéken azt mindig bemondják/leírják a hírekben..Nincs vidék ezáltal háttérben..De ha nem történik semmi akkor miről írjanak??

Mondj pár dolgot,hogy megértsem mi az ami hiányzik neked..

Budapesten se történik olyan sok minden,de ott könnyebb felnagyítani a híreket is,hiszen az a főváros,és több lehetőség van arról csámcsogni..

2010. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor mondok!!Nincsenek fejlesztések pl.Erre leszarják, hogy milyenek az utak.Sok gyár azért nem jön erre fele mert ezeken a szar utakon nem merik bevállalni az áruk szállítását.
2010. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Én amióta élek a Belvárosban lakok, és el se tudnám kézpelni egy Debrecenhez vagy Szegedhez hasonló városban az életet. Megszokás kérdése az egész. Egy vidéki természetes, hogy megijjed amikor egy olyan városba kerül, ahol egy kerület akkora, mint egy átlag vidéki város, és megpróbálja a sárga földig lehordani. És nem szép? Mutasson már valaki olyan vidéki várost, ahol olyan panorámát láthatok, mint a Duna-parton. És akkor még nem beszéltem a budai hegyekről, a pesti gyönyörű épületekről, stb. Az utóbbi években nagyon szép felújítások történtek a városban, és történnek most is, csak ezt az egyszer-kétszer ellátogató vidéki nem látja, ellentétben az itt lakókkal. Szóval kéretik büszke lenni a fővárosra, ugyanis nem sok ország rendelkezik egy ilyen fantasztikus hellyel.
2010. nov. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, mért nem tudnál Szegeden vagy Debrecenben élni?


Azért egyik sem olyan kisváros, hogy megállna éjjel az élet, vagy hogy ne lennének szép helyek.

2010. nov. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!