Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ijesztő helyek Magyarországon?

Ijesztő helyek Magyarországon?

Figyelt kérdés

Komolyan gondolom a témát, nem kell elpoénkodni, meg bezárni se :-}. össze szeretném gyűjteni az ország legijesztőbb helyeinek listáját, aztán mondjuk barátnéval+kamerával felkeresni őket. Szóval kérnék rövid beszámolókat környékbeli 'durva' helyekről, elhagyott BAZ-megyei szanatóriumokról, furcsa bakonyi kőrakásokról az erdő közepén, szárazföldről megközelíthetetlen félig elöntött barlangokról, baljós hangulatú fekete szobrokról, bedeszkázott ősrégi víkendházakról, meg hasonlókról...


Nem baj, ha nem tartozik a helyhez legenda vagy kisebb háttérsztori, de persze az lenne az igazi =).


Fontos: Nem cigány- és nyomortelepekre és sötét aluljárókra vagyok kíváncsi. Tehát ne az ott élő/oda járó emberek miatt legyen ijesztő, hanem maga a hely legyen az.

És olyan hely sem nagyon érdekel, ahol hemzsegnek a turisták.


2011. febr. 9. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ilyesmire gondolsz:

[link]

Amúgy még ott volt, a Budai vár alatti barlang, csak az már nem látogatható (egy időben nyitva volt).

2011. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Piktortégla-üregek a Budai-hegységben. Ezek között akadnak elég hosszúak, én még sose mertem teljesen bemenni ilyenekbe, szerintem ijesztőek nappal is. :-)
2011. febr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Kőbányán a maglódi utcai sörgyár alatt van egy egész alagútrendszer, persze be kell mászni, és van egy ajtó a földből, ami jó mélyre lemegy lépcsőn...elemlámpával lementünk egyszer haverokkal, úgy 10 perc egyenes lefele lépcsőzés után voltunk az alján, és volt 2 elágazás, tovább nem mertünk menni, kitudja mi van ott, utána meg visszamentünk gyorsan mert ránk jött a para.


másik is kőbányán van, egy elhagyatott kórház,vagy idősek otthona, vagy tudja mi az isten. oda nem mentem még be, de nem túl bizalom gerjesztő hely.


budán is találtam egy "szellemkastélyt" hűvösvölgy fele.. mint a mesékbe, nagy ház, előtte udvar, ilyen kő szobrok vannak, kiszáradt szökőkút, vagy medence, a fő kapu ilyen nagy vas, mintákkal. a házat félig benőtte a borostyán, meg minden, oda be is mentünk, de a házba nem mert beköltöztek a cigányok és volt ott futás...pedig nagyon felcsigázott hogy egy szellemkastélyt találtunk...nem tudom leírni látni kell. durva ház!

2011. febr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez is ijesztő:

[link]


De itt is meríthetsz ötleteket:

[link]

2011. febr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Komáromi erődrendszernek a sötétebb, elhagyatottabb részei, de a turai kastély is elég sejtelmes mostanság...
2011. febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 PT-Daniel ***** válasza:

A cseszneki var fele vezetö erdös ut. Amit a szerpentin melletti parkolobol lehet elerni. At kell vagni a füves lejtön es egyenesen a var fele menni. Van ott barlang is, sziklak is. Nagyon szep es ugyanakkor sejtelmes es izgalmas. En veletlenül talaltam ra tipikus "röviditeseim" ;) soran. Kedvesem elöször nyavalygott, de aztan nagyon tetszett neki. Ajanlom a magaslest is ;)


Tipp: Ha motorral közelited meg, akkor a szerpentinek is nagyon izgalmasak lehetnek csögazzal... De akkor keszülj fel, hogy cseszheted a cseszneki magaslest! ;)

2011. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

tegnap 19:16

Tudnál írni egy privátot, vagy egy e-mail címet, mert érdekelnének ezek a helyek.

Előre is köszönöm.

2011. febr. 10. 15:30
 8/14 anonim válasza:
100%

Veszprémtől nem messze kb 6-8 km van a Szentkirályszabadjai repülőtér.

Namármost amikor itt voltak a ruszkik akkor építettek a repülőtértől nem messze nekik egy szinte kész várost, ami mára teljesen elhagyatott lett.

Néhány éve voltam ott egy decemberi napon, amikor egy kicsit szállingózott a hó.

Totál úgy nézett ki mint egy zombiváros.

Kitört ablakok, eltűnt csatornatetők, a természet már kezdte visszafoglalni a várost.

Ha írsz privátot, küldök képeket.

2011. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Ezt lájkolni fogjátok:

[link]

2011. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nagyon jó, hogy feltetted ezt a kérdést, köszi :). Haverommal mi is terveztünk ilyeneket.
2011. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!