Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarországon még mindig...

Magyarországon még mindig divat a röghöz kötöttség, max milyen messze költözhetnétek otthonról?

Figyelt kérdés
Szeretnék elköltözni, nem külföldre, hanem itthon, de mindenki lebeszél arról, hogy a megyén kívül menjek. Úgy érzem magam mint egy rab. Azért mert ide mertem erre a helyre születni, miért törvényszerű, hogy itt is kell meghalnom?
2011. okt. 7. 18:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért kéne ott meghallnod? A legtöbb ember költözik, a gyerekek más gimnazistaként elmennek cserediáknak,aztán egyetem alatt egy-két szemesztert külföldön végeznek. Ez teljesen általános. aztán mennek dolgozni oda ahol munkát kapnak. Rajtad múlik. Mit érdekel téged mit mond a "mindenki" akiről írsz
2011. okt. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

Van egy réteg, ami valóban röghöz kötött, mint a jobbágyok. Ők azok, akik itt is sírnak, meg nem értik, hogy írhatok nekik olyat, hogy költözzenek 100-200 km-rel arrébb, ahol van munka.


De egy 21. századi embernek nem szabad, hogy az ilyesmi gondot okozzon. Ne foglalkozz a többiekkel, ne velük beszéld meg az ilyesmit, hanem olyannal, aki nem ellenzi zsigerből a dolgot.

2011. okt. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azt mondják, úgysem fogod magad jól érezni ott egyedül. Nem fog nekem tetszeni a hely, az emberek stb. Olyan rosszindulatú, pesszimisták az emberek. Miért kell a másik vágyát, ötletét állandóan lehúzni? Én nekem kell megtapasztalnom, milyen ott az élet, én szerintem jól fogom magam érezni. Bárhol jobban érezném magam mint itt szerintem.
2011. okt. 7. 18:47
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem divat,hanem sok esetben ésszerű döntés. Ha van lakásod,főleg,ha gyerek is,akkor nem egyszerű elköltözni.

De a mai munkanélküliségben nem biztos,hogy jó megoldás.

Mi a biztosíték,hogy ahova költözöl,ott tartósan tudsz majd dolgozni? Lehet,hogy egy-két hónap után újra munkanélküli leszel. Ma a munkavállalók nincsenek biztonságban.

Jól gondold meg,hogy érdemes-e elköltöznöd.

2011. okt. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Utánanéztem a szakmámban sokkal több munkalehetőség lenne ott, mint itt. A döntés ezért szerintem egyértelmű... Miért maradjak egy olyan helyen, ahol lassan több a roma, mint a magyar ember, nincs munkahely, és még a táj se szép?
2011. okt. 7. 18:50
 6/16 anonim válasza:
100%
Nézd én 27éves pasi vagyok. A szüleim Nyíregyházán élnek, én jelenleg Budapesten. Belátható időn belül még messzebb fogok költözni(Veszprém környéke). Én csak bátorítani tudlak! Költözz ismerj meg új embereket ill. használj ki új lehetőségeket!
2011. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

Második vagyok. Ezek az érvek a kishitű, önbizalomhiányos emberek érvei. Próbáld ki, ha nem jön be, még mindig visszaköltözhetsz.

Harmadik: ha csak három hónapot dolgozik az ember egy helyen, szerintem már akkor megérte költözni. :) Mi 14 éves korom előtt 8 helyen laktunk. Semmi hátrányom nem származott belőle, sőt! A gyerekkel takaróznak a szülők, de ez általában nem igaz.

2011. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ember a saját lakás mánia miatt nem tud és nem is akar költözni. Nyugaton sokkal mobilabbak az emberek, mert nincs saját lakásuk, ami ott tartaná őket. Én nagykanizsai vagyok, dolgoztam 2 évig Budapesten, majd 3,5 évig Debrecenben ezután kerültem Győrbe, ott dolgoztam 1,5évig, most pedig külföldön vagyok már 4 éve. Ha lett volna saját lakásom, akkor ezt nem tudtam volna megtenni.
2011. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Igen,emellett divat lenézni azt,aki albérletben él,netán még gyereket is vállal oda,nem pedig "saját"(hiteles,tehát a banké)lakása van.Költözz,próbáld ki magad:)
2011. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
mégis mi tart ott,ne más modja meg hova költözz.indulj valahol úgyis kijukadsz.
2011. okt. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!