Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » 2 hét múlva jönnek Magyarorszá...

2 hét múlva jönnek Magyarországra amerikai ismerőseim.1 napra el szeretném őket vinni valahova Budapesten belül. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2 fiatalról van szó (20 és 15 évesek). A kisebbik még sosem volt Magyarországon. Nem szeretnék múzeumba menni velük, nem hiszem, hogy érdekelné őket. A Hősök terére gondoltam elsőkörben, plusz talán a Csodák palotájára. Van valami más ötletetek, ami érdekelné őket? Előre is köszi a segítséget.
2011. ápr. 5. 20:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Egy kellemes hajókirándulás is biztos tetszene nekik.


Remek egész napos program, ha elmentek villamossal Hűvösvölgybe, onnan a gyerekvasúttal el a János-hegyre. Eleve kuriózum egy vasúttársaság, gyerekekkel. :)

A táj gyönyörű, és jó buli ilyen fiatalon. Felmentek a kilátóba, a kilátás csodálatos, főleg jó időben, amikor tiszta a levegő. Onnan le a hegyről a Libegővel.

Az élmény is szuper, és a városból is a legszebb részeket látják.

Este még elmehettek sétálni a Duna partra. :)

2011. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 szamóca. ***** válasza:
100%

ha szép idő van margitsziget...

esetleg séta a dunaparton, váci utca környékén, budai vár, városliget, jánoshegy, libegő, citadella, gellért-hegy, este lánchíd, vidámpark, állatkert....

de a csodák palotáját én a helyedben hanyagolnám.

2011. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Utolsó: megkérdezhetem, hogy szerinted miért nem jó ötlet a csodák palotája? Igaz, én régen voltam ott, de nekem tetszett. Tudom, hogy ha egyenesen jönnek New Yorkból, pont nem ezt kéne nekik megmutatnom, de sajnos nem tudom, hogy egy városnézés mennyire érdekelné őket :( A libegő viszont tényleg jó ötlet, mégegyszer köszi
2011. ápr. 5. 20:44
 4/17 szamóca. ***** válasza:
71%

szerintem annál bármi érdekesebb.

elsőnek 14 évesen voltam ott, akkor lekötött ugyan egy srác, de ugyanaz volt mint később 18 évesen: legóztam, mert az volt az egyetlen értelmes elfoglaltság.

ilyen sok marhaság mindenhol van szerintem new yorkban is, de turistaként csak időpocsékolás. semmi köze se magyarországhoz, se budapesthez, rádásul 11 év felett nem hiszem hogy bárkit leköt ami ott van.

2011. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 szamóca. ***** válasza:
100%
de a legegyszerűbb ha összeállítasz egy kis "füzetet" ötletekből, és a kezükbe nyomod hoyg találják ki mit akarnak látni:D vagy legalábbis kérdezd meg hogy inkább néznének-e ilyesmit mint csodák palotája, vagy inkább városnézés...satöbbi.
2011. ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Csak a Nyóckerbe ne vidd őket... :D
2011. ápr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
hajótúra a dunán
2011. ápr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A hajózás unalmas. Idősebbekkel jó az, illetve este, gyönyörűek a város fényei.

Helyette inkább este kettes villamossal egy kis utazás, vagy csak úgy lesétálás a partra.


A kisvasút jó ötlet, ha van több idő. De ha csak 1 nap van Budapestre, nem biztos, hogy épp kirándulni vinném őket. Attól is függ, mivel szeretnek foglalkozni.


Vár, halászbástya: akkor onnan szép kilátás is van az egész városra.

2011. ápr. 6. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

XIV. Városliget: Közlekedési Múzeum!

Diósd: Rádiós Múzeum!

XIV. Stefánia út: Földtani Intézet.

XIV. Columbus utca: Eötvös Loránd emlékkiállítás.

X. Martinovics tér: Tűzoltómúzeum.

I. Vár: Barlangkórház.

VI. Andrássy út: Postamúzeum.

X. Előd u.: Dreher pincerendszer.

Pálvölgyi cseppkőbarlang.

Aquincum.

2011. ápr. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézzük a lényeget.. mennyi pénzed van rá? Amúgy hülyefajta amerikaiak, vagy miért nem érdekli őket a múzeum? Várba vidd el, az kell, margitsziget uncsi, plázát is mutathatsz nekik, hogy lássák hogy ilyen is van minden sarkon három, hősöktere jó ötlet, állatkert, vidámpark nem tudom mennyire van lepukkanva most, én elvinném a nyóckerpiacra is őket, olyan még úgysem láttak. Meg mondjuk mupában valami este, ha van érdekes.
2011. ápr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!