Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten hova érdemes menni...

Budapesten hova érdemes menni 1 napra kirándulni?

Figyelt kérdés

2 felnőtt,1 gyerek.

Minél többet valaki felsorolna?Esetleg valami honlap vagy link? Állatkert és vidámpark kizárva!Valami olcsóbb,de látványos hely,múzeum,egyéb szórakozás.

Müködik még a Budai vár alatt az a labirintus,(amiben egy szökőkútból bor folyik)?


2009. márc. 9. 00:41
 1/10 A kérdező kommentje:
a gyermek 10 éves..
2009. márc. 9. 00:41
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen müködik. èn a következö egynapos túrára szoktam vinni a külföldi ügyfeleinket vagy barátainkat, néha magyarok is velem jönnek és meglepödnek mennyi látnivaló van Pesten.


Budavár mellett parkolunk le és onnan indulunk a Moszkvatéri fökaputól(bécsi kapu). A várban elmutogatom a fontosabb látnivalókat, és lemegyünk a labirintusba, aztán a Mátyás templom, halászbástya, képek a parlamentröl stb... Aztán a palota kívülröl. Lemegyünk siklóval a Klark àdám térre ott átsétálunk a Lánchídon és el sétálunk a Bazilikáig, ott felmászunk a toronyba aztán kisétálunk a parlamenthez ahol már be jelentkezünk elötte egy héttel parlament látogatásra. (ide elöre bekellet jelentkezni régen és magyaroknak ingyenes)

aztán Metróval vissza a Moszkvatérre, és vissza az autóhoz. Köv állomás Opera ház ahova szintén be lehet menni megnézni (nagyon szép) és onnan autóval ki a ligetbe, ott leparkoltunk és ott kajáltunk egy nagyot és irány a hösöktere. Aztán naplementére fel a citadellához.

Ilyen nagy kört csak egyszer csináltam, álltalában csak fél napok állnak rendelkezésre, olyankor az operát vagy hösökterét kiveszem vagy nem libegözünk.


A lényeg az hogy ne csak menyjél lássál is. Vagy is elöre olvass utána mit fogsz látni és a gyereknek is el tudd mondani mit is lát az ö értelmi szintjén. (ez függ a gyerek korátol). Ja és a nyitvatartásrol esetleges idegenvezetésekröl pl parlament, operaházrol elöre érdeklödtem a neten.

2009. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A Normafa jó hely, van természet, szép, de nem annyira durva kirándulós hely, mint a Bükk (ha nem szerettek annyira túrázni). És meg is lehet ebédelni. A Moszkva tértől indul a 90, 90A jelzésű busz.
2009. márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
19%

Szilvásvárad, Egertől 25 km. Van Magyarországon egyedüli csöves bob, és van honlapja is a településnek, a levegő és a csend megfizethetetlen, és olcsó a szállás, és a kaja!

Vannak lovak, muflon, ...

Írj privit, ha segítség szükséges, itt lakom!

2009. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző hozzászóló, azzal kezdi a kedves kérdező h BUDAPESTEN hova érdemes menni.


Szerintem a labirintus nagyon szuper lenne, a kisgyerek is élvezné. [link]

2009. márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Utána nézek mindennek és köszönöm a jobbnál jobb tippeket,ötletket.


3. válaszoló Biztosan nagyon szép hely Szilvásvárad,de most még meg kell húznunk a nadrágszíjat,majd esetleg nyáron visszatérhetünk a témára.


Még egyszer köszönöm mindenkinek,esetleg még múzeumötleteket is szívesen vennék :-)

2009. márc. 9. 21:36
 7/10 anonim válasza:
14%

OK.Bocsi, későn észleltem,hogy Bp.-en, sorry!

Ott a Margitszigetre, és az Állatkert, Vidámpark, nem tudom nyitva van-e már az utóbbi, Libegő,...

2009. márc. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg nem tudsz olvasni? Írta, hogy állatkert, vidámpark kizárva. :D:D
2009. márc. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
A budafoki Camponában van egy Tropicarium nevű hely, ahol gyönyörű halakat lehet nézegetni, ráját simogatni. Budakeszi vadaspark is jó hely,bár nem Budapest.
2009. márc. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
Hát egy 10 éves gyerekkel nem nagyon tudsz mit csinálni Budapesten, mivel nem hiszem, hogy örülne egy sétának a Budai várba vagy hasonlók...Mozi,játszóház...
2010. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!