Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarország miért ilyen...

Magyarország miért ilyen unalmas és elmaradott? (relatívan)

Figyelt kérdés

Én debreceni vagyok, azt mondják 2. legnagyobb város, de semmi nincs itt, ami igazán leköti a figyelmem, esetleg halálosan szórakoztat, míg Pesten azért vannak dolgok. Jah, tegyük hozzá, elég ritka a zenei ízlésem (80's - 90's glam, heavy metal, meg egy kis régi pop) Na de kérem, itt lósz*r sincs, vagy vagy öt szórakozohely ebből három helyen egyforma zenék mennek, büdös van, drága, unalmas, mindig ugyanazok az arcok, és mindig azok mennek, amik a sz*ros rádióban. Hogy nem veszik észre magukat?? Egy normális éjszakai járat nincsen, a következő villamos ötezer év mulva lesz kész, de abbol az egyből ami most van, abból se jön éjszaka egy db se. Ja de, fél egyig ? Azt mondták a fiatalok miatt csinálnak éjszakai villamost, erre péntek-szombat elinditanak 11 korul meg fél 1 korul egyet...

A kiépített belvárosi rész kicsi, hanar ránun az ember, főleg, ha végigsétálsz a főutcán, minden második ember egyforma, és ha te egy kicsit is máshogy nézel ki, más zenei kulturát képviszelsz (80's metal Los Angeles tegyük fel) akkor már ugy néznek rád, mint egy darab szarra, röhögnek, huzzák a szmeöldöküket.. hol van itt az, hogy mindenki különböző, és tolarencia? Mindenki annyira über faszának érzi magát, hogy te sírva nevetsz az egészen, és ŐK MÉGSE veszik észre magukat, mekkora közhelyes lúzerek.

Mit lehet itt csinálni? Semmit. Beülsz a kocsmába, ott is a málhazsákos metálosok ülnek bakkancsba, és örjöngenek az ossianra, ami hot szarul jön a hangszóróból, mert ötezer éves. Pesten hatszázféle hely van, tudom magam hova tenni. Ja és szép, csomo hely van, éjszaka nagyon durva, feelinges a metró, van éjszakai busz, stb stb. Mintha egy másik világ lenne.

Na és hogy a főkérdéshez nyomuljak vissza.. én ha meglátok Bécsről, vagy Hollandiárol, Párizsról egy képet, hogy milyen durva a város, mind fejlődés, mind emberfélefazonok szempontjából, el vagyok képedve, hogy mi a büdös életbe nem leszünk még csak hasonlóak se. És akkor még az Amerikai kontitensről nem is beszéltem..


Várok megnyilvánulásokat, bármifélét..


2011. máj. 21. 12:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Bécs és Párizs fővárosok, mint Budapest, Debrecent ne ezekhez hasonlítsd! Hollandia alatt gondolom Amszterdamot érted, ott ugyanez a helyzet. Minden országban vannak "unalmas" városok is. Az emberek meg aztán tényleg mindenhol egyformán emberek, van köztük csőlátású és kozmopolita is. Ha ennyire nem érzed magad jól Debrecenben, miért nem költözöl Budapestre? Mindenki más közegben érzi jól magát. Oda kell menni lakni, ahol neked jó!
2011. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:

Én is debreceni vagyok,el lehet ezeket mondani róla,de azért vannak pozitívumai is:)

Igaz elég unalmas tud lenni és igazad van,de nem tudunk ellene mit tenni...Költözz el ha ennyire nem jól érzed magad ott,ha annyira szereted Pestet:) Nekem még ki kell bírnom a Gimit utána én is megyek utánad xD ;)

2011. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Jogos-jogos, csak befejezem a szakmát, aztán ez lesz.. : D
2011. máj. 21. 13:31
 4/24 anonim ***** válasza:

Ha szerinted Magyarország elmaradott akkor nézd meg ezt:


http://www.youtube.com/watch?v=ITBqRSMBWaM

2011. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%

Most ne sértődjetek meg, de egész K-Magyarország egy unalom, elmaradott fertő. Ahol ebben az országban élet van Pesten kívül: Győr, Fehérvár. Balaton parton nyáron, délin még jobban, Siófokon meg brutálisan!!! Az már olyan mintha nem is Magyarország lenne.

Kelet brutálisan szakad le sajnos.

2011. máj. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
na ezért fogok én Budapestre költözni
2011. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

"Most ne sértődjetek meg, de egész K-Magyarország egy unalom, elmaradott fertő. Ahol ebben az országban élet van"


Mi számít neked "élet"-nek? Hogy zajongó tömeg meg nagy forgalom vegyen körül? Hogyha egy kelet-magyarországi faluban beültök a haverokkal egy kocsmába és jól elszórakoztok az miért nem "élet"?

2011. máj. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Kocsmába, beülés is jó persze, de azt azért hamar meg lehetne unni ha minden hétvégén ez lenne a program. Igen, nekem kell, a forgalom, amikor leérsz egy helyre és óhatatlanul is kicsúszik a szádon, hogy "na itt aztán van Élet". Tömött diszkók, plázák, autópályák, strandok, tömeg, ebből látszik, hogy zajlik az Élet és nem savanyodsz be..

Néha persze kell egy kis nyugi, akkor leugrok szülőkhöz falura.

2011. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Egy k-mo-i kocsmába beülni a haverokkal az aztán nagy perspektíva. Ezt nem bántásból, tudom, hogy más lehetőség nincs is. De azért ne hidd azt, hogy attól még jó.
2011. máj. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
utolso, nekem eddig ez volt, és ezért unalmas. Hiányzik az, hogyl egyen egy feelingje a városnak, régen volt itt 7 villamos vagy több, durva városkép volt, most van 1..talán lesz kettő.. a főutcán kívül az állomásig, talán pár tér meg utca, ami jol néz ki, minden más kertváros tele tele kocsmákkal, meg teleppel. Nálunk még közlekedési lámpák sincsenek.. semmi hangulata nincs éjszakai hangulata nincs a városnak. Nem tudok egyetlen egy különlegességet mondani neked, pedig hiányzik.. jó egy hely amit megszoksz, de idővel kellenek új dolgok, és szar látni, hogy pesten minden más..
2011. máj. 21. 14:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!