Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nyáron Keszthelyre megyünk...

Nyáron Keszthelyre megyünk nyaralni. Merre menjünk?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk...mit érdemes megnéznünk? Merre vannak jó kajáldák?-pontos utca név kellene. pl. McDonalds, vagy hasonló gyorsétterem...mexikói kaják.... Aztán szórakozóhelyek? melyik szórakozóhely való fiataloknak? (esetleg valami szép park ahol fényképezkedni lehet)

Előre is köszi


2009. márc. 31. 19:46
1 2
 1/13 anonim válasza:

Most jöttünk meg Keszthelyről, 4 napot töltöttünk ott családdal.


Ha kocsival mentek, érdemes bejárni a környéket is: Badacsony, Szigliget, Sümeg, Tapolca, Hévíz. Sok érdekes látnivaló, túraprogram van.


McDonald's van a 71-es úton a "keleti" bejárati csomópontnál. Egyébként van Plus, Lidl... amit akartok. A városközpontban a kastély mellől indul a part felé egy Váci utca jellegű sétálóutca, rengeteg jó étteremmel, kávézóval. Itt vannak Night Club-ok is ha éppen ez kell.


A Festetics kastély kertje nagyon szép. A sétállóutca végétől nem messze a partig húzódik a Nagykövetek parkja. Jó magasak a fák, így nincs túl sok fény, de azért szép. A parton is vannak hangulatos éttermek és lehet sétahajókázni.


Jó szórakozást !

2009. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettél.

Aki keszthelyi még nyugodtan írhat, szükségem van minden infóra:D

2009. máj. 2. 12:22
 3/13 anonim ***** válasza:

én csak most láttam a kérdést,de khelyi vok :)

az első válaszoló nagyjából leirta a lényeget.

Az a váci utca jellegű utca a sétáló utca, lefele az Erzsébet királyné útja van, az egyik oldalán régi villák, hangulatos házak,a másik oldalon a park. Nagyon szép az is, hatalmas fák, füves.

A Balaton part nagyon szép.Ott van a pavilon sor,kedvező árakkal.Most a fagyi 130 Ft/gombóc :)

Keszthelyen érdemes a Marcipán múzeumot megnézni.

Jó kajálda..az Erzsébet kirné utca elején, a gimnázium alatt van egy saláta és hamburger bár:P

A Balaton utcában, a Donatello pizzéria,sokan dicsérik,de nekem nem izlik,mert nagyon vékony a pizza tésztája.

Viszont a Tapolcai úton a Jóbarát vendéglő nagyon hires, érdemes betérni.

jah pizzázóból a Rákóczi utcában van a Guiseppe, az fini.

átnivalók összefoglalva


Festetics kastély,Balaton Múzeum, Georgikon Majormúzeum, Babamúzeum, Kínzómúzeum (középkori), Csigaparlament, Panoptikum, Marcipánmúzeum, Sétálóutca, séta, illetve menetrendszerű hajózás, nosztalgia vonat (gőzmozdony), Dotto városnéző kisvonat. Max. 30 Km-ig Badacsony borvidék, vulkáni eredetű hegység, Szigliget vár, Eszterházy Pince, Zalakaros termál -és élményfürdő, Kehidakustány termál -és élményfürdő,Marcali gyógyfürdő (ez olcsóbb mint a többi de sztem jó) Hévíz gyógyfürdő, Balatonederics Afrika múzeum, Zalaszántó Sztupa, Rezi vár, Kis Balaton, Kányavári Sziget Természetvédelmi terület, bivalyrezervátum,tihanyi félsziget,tapolcai tavasbarlang stb.

Ha van konkrét kérdésed irj,válaszolok :)

Amúgy hol szálltok meg?

2009. jún. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Még csak most vettem észre a 2. választ. köszönöm szépen, sokat segítettél!


Itt szállunk meg: [link]

Arra lennék még kíváncsi (így hirtelen), hogy a vasútállomástól mivel tudunk eljutni a szállásra?


Előre is köszönöm:)

2009. aug. 4. 09:01
 5/13 A kérdező kommentje:
jah, és még a strandok érdekelnének. hogy melyik miylen.. melyik a legjobb? és kb mennyibe kerül a belépő?
2009. aug. 4. 13:08
 6/13 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vok :)

hát a vasútállomás mellett van a buszpályaudvar, ott (azt hiszem az 1-ről) megy a helyi járatos busz, azzal érdemes mert nagyon messze van az a vendégház a vasútállomástól, és a Fő tértől is.Vagy pedig megkérdezed a szállásadókat, hogy kocsival betudnának-e Benneteket vinni (sztem nyugodtan kérdezd meg, ha rendesek akkor igen :D )

Azon a részen a Libás strand van, sztem nagyon szép, jól kialakított, de sokkal kisebb mint a Városi strand, a vizminősége is jó, ott hamarabb mélyül mint a Városi strandon.

Az árak:

[link]

itt megtudod nézni, görgess le és ott a Libás ára is.

Hát az a vendégház nincs a legközelebb a strandhoz majdnem 600v m, de gyalog negyed-fél óra alatt biztos odaértek.

Hátha vmi kérdésed van, nyugodtan kérdezzél, szivesen segítek.

2009. aug. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ja és még kiváncsi vok h hányan és mennyi éjszakára mentek? :) és lehetek kiváncsi, hogy mennyit fizettek :P ?


Jó nyaralást :D

2009. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

2en megyünk 23ezer 4 éjszakára, ebben benne van az idegenforgalmi adó is. de ott van az oldalon is az ára amit belinkeltem.

Azóta már utánanéztem a strandnak és mi is ezt a Libásat néztük ki.. a belépő ára is elég olcsó.


Engem pedig az érdekelne hogy hány éves vagy és lány vagy-e vagy fiú? bár az írásodból ítélve gondolom lány:)


Köszi mindent

2009. aug. 5. 21:25
 9/13 anonim ***** válasza:

:)

Nagyon kedvező az ár, főleg h 2 főnek nem is olyan könnyű szállást találni:D


Igen lány vagyok, és mindjárt 20 éves leszek =)

2009. aug. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, az ár volt a fő szempont, meg persze hogy szép hely legyen. Nehezen de rábukkantam


Ééés melyik szórakozóhelyet ajánlod? Inkább ilyen r&b stílusú zenék jönnek be...

Aztán a Tony gyros az jó hely? fincsi?? vagy nem ismered?


Próbálom összeszedni a gondolataimat, hogy mi után is érdeklődjek még.. elég nehezen jön össze, főleg, hogy ilyen késő van:S

2009. aug. 6. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!