Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen lesz vidékről Budapestr...

Milyen lesz vidékről Budapestre költözni? Van aki szintén most fog felmenni?

Figyelt kérdés
Most vettek fel a BME-re, eddig Debrecenbe jártam gimibe, de nem ott lakom. Szerintetek mennyire lesz nehéz megszokni a várost, az új embereket stb? Úgyérzem nekem az is sok lesz h egyetemre kerülök, és ahhoz alkalmazkodjak :S
2011. júl. 25. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz! Én csak azt tudom, milyen volt költözni, és nagyon jó! A város szép és hatalmas, évekig élhetsz benne és még mindig találsz felfedeznivalót. A bme jó, nem tudom, milyen szakra mész, de általában rengeteget segítenek a beilleszkedésben. Fiatal vagy, most kell belevágni az ilyenekbe, ráérsz nyugdíjas korodban azon gondolkozni, hogy nem tudsz másokhoz alkalmazkodni :D Legyél kicsit pozitívabb!
2011. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Próbálok pozitív lenni, csak tudod, mindenki és minden új lesz és ilyenkor sztem mindenki parázik. Műszaki menedzser szakra fogok járni.

Várom az olyan tanácsokat h pl tájékozódáshoz az első időkben mit jegyezzek meg, mik a fontosabb helyek, albérletet a város melyik részén érdemes keresni stb.

2011. júl. 25. 23:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem albérletet az egyetem környékén érdemes keresni, mert akkor nem megy el sok időd az utazgatással.

A várost pedig majd szép fokozatosan tuti megismered :)

2011. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Albérletet a 9. vagy a 11. kerületben keress, de a legokosabb, ha legalább az első évben kollégiumba mész. Ott ugyanis mindig "kéznél vannak" a felsőbbévesek és sokat tudnak segíteni. Pl. nálunk minden zh előtti este valaki segített nekünk átvenni az anyagot :)

Legyen egy térképed, akár papíron, akár telefonon. Olyan legyen, ami tartalmazza a helyijáratokat is. Elsőre igazából bőven elég, ha tudod, hogy jutsz el a pályaudvarról az egyetemre. Meg az egyetemen belül tudnod kell tájékozósni, a bme nagyon nagy :D

Utána úgyis elkezdesz mászkálni a városban és fokozatosan megismered. Ha van nálad bármilyen térkép, akkor nagy gond már nem lehet, de ha mégis eltévednél, bátran kérj segítséget a járókelőktől.

2011. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. júl. 26. 19:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Elvegezted azóta a bmet? :)
2019. máj. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!