Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » 18 év alatti személy kimehet...

18 év alatti személy kimehet szülő nélkül külföldre?

Figyelt kérdés
Konkrétan Romániába szeretnék utazni egyedül, de még nem múltam el 18, mit kell ilyenkor csinálni, vagy egyáltalán Magyarországon vannak ilyen törvények?
2011. aug. 3. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
az eu-n belül maradsz, tehát még csak útlevél sem kell.
2011. aug. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ja, persze...


nyilván kell útlevél vagy személyi, klasszikus határellenőrzés nincs, de bárhol megállíthatnak a vámosok ellenőrizni. Emellett kell egy papírt írnia a szülőknek, hogy nélkülük utazhatsz külföldre.

2011. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én 17 évesen utaztam egyedül vonattal Frankfurtba Ausztrián keresztül és nem írtak a szüleim semmilyen papírt
2011. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De van határellenőrzés, mert Románia ugyan EU-tag, de a Schengeni övezetbe még nem vették fel.

Nem árt ha van szülői engedély, de szerintem sem fogják kérni.

2011. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

16,5 évesen utaztam szülők nélkül át fél európát

/Magyaro.->Ausztria->Németország->Belgium->Franciao.->Angia útvonalon/ Ausztriánál egyessével kellett átmennünk a papírokkal /buszos kirándulás volt nem jöttek fel a buszra/ a tanár aki jött velünk ő is külön csekkolt le és ő csak a lányát és fiát mutata a vámőrnek hogy ő a lányom ő a fiam... és nem mondta hogy csoportos kirándulás...

60-70en mentünk... és 1 kissráctol kérdezték meg hogy hát a szleid vagy valami felnőtt kisérő.. de ő 14 év alatt volt

2011. aug. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor most a bullshit helyett a törvény:

[link]


A kiskorúak utazásához az érvényes útlevél vagy személyazonosító igazolvány mellett a gondviselő hivatalos (legalább két tanúval ellátott) írásbeli hozzájárulása ajánlott, amennyiben ő nincs a kiskorúval, tehát a kiskorú egyedül vagy más felnőtt kíséretében utazik.


FYI: kiskorú = 14 évét be nem töltött személy.

Amúgy a gondozásra szorulókra és a beszámíthatatlanokra is külön van megkötés.

2018. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!