Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten, a Keleti pályaudva...

Budapesten, a Keleti pályaudvarhoz milyen látnivalók vannak, amit érdemes megnézni? Csak arra gondoltam, hogy érdemes lenne egy-két helyen szétnézni a családdal. Lehetőleg ne legyen távol az állomástól, és a belépők se kerüljenek ezrekbe

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a legszebb környék az tuti...a kerepesi temető szerintem nagyon érdekes,Európa legnagyobb sírkertje tele híres emberek csodás sírjaival és sok mókus is van.:)Aréna plázába is ellehet lenni,vagy az Örs vezér terére metróval,elég sok üzlet meg van ikea is.
2011. aug. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Blaha, a nagykörút, kiskörút gyalog sincsenek olyan messze, arrafelé azért több látnivaló van, mint kifelé.

Kb. milyen látnivalók érdekelnének?

2011. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a rákóczi úton lesétálva a dunapartra az megoldható sétával (én már többször tettem meg), az erzsébet híd (pesti hídfője azaz a ferenciek tere) környéke szép, mostanában újították fel.

A fentebb említett sírkert, és aréna pláza is érdeks lehet. Ha nem voltál még az arénában (pláza) van egy imex mozi, bár annak 1500 körül van az ára. a keleti környékén van egy jégszínház is (sokan nem tudnak róla). Ahogy tudom nyár időszakán nem működik, de ősztöl üzemelni fog. (bocsi most olvastam hogy a jégszínház megszűnt... kérész életű volt ez is).

Hmm... mi van még a keleti környékén.

Nehézkes. Ami 5 percre van gyalog, és kihagyhatatlan. Van még ilyen hogy a rózsák tere, köztársaság tér. De ezek olyan terek amik máshol is vannak a világban.

Amit érdemes megnézni mindenképp, az a keletinek a felújított része. Régen pénztár volt, most úgytduom hogy nemzetközi pénztár (nem ott van ahol a belföldi).

Ha lenne egy másfél órám, én biztos a partra kimennék, majd vissza a keletihez. Nem lehet eltévedni, pest hangulatot kap az ember, nem fizet belépőt. A ferenciek tere és környéke sztem megér ennyit.

2011. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, csak azt szeretném, hogy ne legyünk bezárkózva annyira, hanem mondjuk egy kiadós sétával kikapcsolódjuk...
2011. aug. 21. 23:39
 5/7 anonim ***** válasza:

én voltam aki ezt a sétatúrát javasoltam. Most szerencsém a saját levemet meginnom. Ferenciek tere-Keleti pályaudvar 25 perc alatt gyalog sietősen megoldható. (én csak 20 percet hagytam magamnak, csak a vonat hátulját láttam (igen tudom, mentem volna inkább busszal...)

szóval ha nyugodtan megy az ember 40 percet számolni kell 1 irányba. De szerintem megéri akkor is :p. Jó sétaút.

2011. aug. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
4-es metró építés
2011. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bellu56 válasza:
Jó régi a kérdés, de hátha újra arra jártok. Érdemes megnézni a Rendőr múzeumot, de csak felnőtteknek.
2022. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!