Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szeretitek Budapestet?

Szeretitek Budapestet?

Figyelt kérdés
Es ha igen miert?
2011. aug. 10. 13:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Imádom.A szülővárosom.
2011. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 dirtboy ***** válasza:
55%
NEM,ha felmegyek 1 napra úgy oké,de különben semmi pénzért nem élnék ott.Rohanás,zaj,rossz utak,erős szmog,romos épületek,rossz és koszos tömegközlekedés,bunkó emberek,rossz közbiztonság,fa alig van minden hol csak a betont lehet látni. Melyiket kéne szeretni ezek közül???
2011. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 skarma válasza:

Két hét múlva költözöm oda :D

Szeretem nagyon. Csak majd bele kell szokni :D

2011. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
47%

Szülővárosom, de én nem szeretem.

A világon sok kisebb-nagyobb városban megfordultam már, volt ahol huzamosabb ideig (1-2év), és eddig mindenhol jobb volt mint itt.


- Budapest utcáinak nagyrésze lepukkant, mocskos, büdös.

- Budapest utcáin sok a bunkó, türelmetlen, tolakodó ember.

- A közlekedés csapnivaló, hiszen az autósok szintén bunkók türelmetlenek, és tolerancia szó ismeretlen számukra, a tömegközlekedés meg szintén mocskos, késik, átgondolatlan, fejletlen, elavult. Bicikliutak tervezési hibásak, úthibásak, veszélyesek, és kevés is van belőlük.

- A rend őrei nem azért vannak, hogy segíthessenek, hanem azért hogy büntessenek, és pénzt gomboljanak le.

- A legtöbb vendéglátóhelyen, étteremben, és klubokban nagy volumenben folyik a lehúzás, ellenben segítőkészség, és kedvesség = 0

- Budapesten túlságosan kevés a zöld terület, park, fás utca. Nagyrészt mindenhol csak aszfalt, és szmog van.


Persze vannak ennél sokkal rosszabb városok is, mégis ahol eddig én megfordultam mindenhol jobb volt.

Vegyük példának Bécset. 2 évig éltem ott, nincs messze, mégis összehasonlíthatatlan a két város.


Pl. próbáld ki, hogy Budapesten egy forgalmasabb helyen előkapsz egy térképet, és bután nézegetve próbálsz eligazodni rajta egy forgalmasabb helyen. Majd ugyan ezt ismételd meg Bécsben.

Bp-n senki le se fog szarni, Bécsben viszont elég nagy esélyed van arra, hogy 5 percen belül oda jön valaki magától, hogy tud e valahogy segíteni. Budapesten az emberek még egy aránylag normálisan öltözködött eszméletlenül a járdán fekvő ember mellett is simán elmennek, max felhívják a 112-öt aztán továbbállnak. Hogyan várhatnánk akkor el azt, hogy maguktól menjenek oda segíteni egy eltévedt turistának?


A tömegközlekedés ott pontos, és jól működik. Tiszta minden, az autósok minden zebránál elengednek, forgalomban vezetni se vészes, odafigyelnek egymásra, és toleránsabbak. Több a zöld terület, és a park, ezáltal élhetőbb az egész város. Boltokban segítőkészek, és kedvesek az eladók, céljuk nem a lehúzás. Rendőr bármikor segít bármiben, ha odamész hozzá, és segítséget kérsz, mert ez a dolga.


S ez még nem minden, hiszen említhetném Amszterdamot, és Prágát is. Ezeken a helyeken is éltem hosszabb ideig, és szintén majdnem minden szempontból jobb volt.

2011. aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
szeretem, mert pörgős. Én nem tudnék élni olyan helyen, ahol nem történik semmi:)
2011. aug. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
E
2011. aug. 10. 21:07
 8/17 A kérdező kommentje:
Nekem a kedvenc europai varosom.Johetnem meg velemenyek:)
2011. aug. 10. 21:08
 9/17 anonim ***** válasza:

Én szerettem...Budán nőttem fel, kertes házban, gyönyörű, csendes környéken, ugyanakkor ha pörgésre, bulizásra vágytam, akkor ott volt a belváros...

Most Londonban élek és ahhoz képest Budapest tiszta és nyugodt helynek mondható...

A vidéki városok szépek, de én megőrülnék ott. Ha már kezdett elegem lenni abból h Budapesten mindenkit és minden helyet ismerek, sejtheted h egy 50 000 fős városban, hogy érezném magam...

2011. aug. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
En azt szeretem benne hogy folyamatosan ujul.
2011. aug. 10. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!