Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten egy külföldi...

Budapesten egy külföldi turistának milyen látnivalókat ajánlatok?

Figyelt kérdés

Ismerősöm Mo-ra utazik, és szeretnék vele pár bp-i nevezetességet megnézni, de csak egy napunk van rá.

Ti mit ajánlanátok, ami belefér ebbe az egy napba és tartalmas is? esetleg sorba is leírnátok, hogy mi mit kövessen? Nem vagyok nagyon járatos a fővárosban; én úgy gondoltam, hogy a Hősök terén kezdenénk, és aztán Vajdahunyad vára vagy Szépművészeti Múzeum.


2011. nov. 7. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

èn sokszor vittem már általános látnivalókra külföldi kollégákat.


èn mindig így csinálom:


tömegközlekedünk, vagy ha autósok, akkor moszkván tesszük le az autót, onnan gyalog a várban.

habár nekem az eredeti végzetségem idegen vezetö, így szépen elmondom hol mit lehet látni.


elöször a bécsi kapu

levéltár

egy pillantas a budai hegyekre

kívülröl a hadtörténeti múzeum,

majd a labirintus és le a mátyás templomhoz (oda esetleg bemenni)

aztán át a palotához, egy körtteszünk a kertben meg ezer fénykép minden irányba

majd siklóval le a klark ádám térre,

át a lánchídon

elsétálunk a domig, esetleg oda is be

majd a parlamenthez. (mikor utáoljára voltam még be kellett jelentkezni körbe vezetésre, de azt pár nappal elötte bejelentettem, így idöpontra mentünk igazából)

majd a parlamenttöl ha kocsival parkoltunk a moszkván akkor kocsival a moszkvára és át a hösökterrére,

onnan vissza gyalogoltunk az operához. (ez is idöpontra) megnéztem mikor van az adott nyelven körbevezetés.

aztán vissza a hösökterére akár földalattival.

hösöktere + a liget ott valahol megkajáltunk (vagy nem)

aztán eddigre már elég késö délután volt.

ha további erö volt a látogatókba akkor autóval vagy busszal fel a citadellához, ahol volt hogy pont naplementére értünk oda.

aztán volt hogy egy bárba még pesten beültünk.


de ezt garantálom, hogy csak jó cipöben tegyétek, mert rengeteg input és rengeteg menetelés.


ez egy nagy általános látnivaló nézés, de ha van esteleg különleges kérés, mint pl múzeum akkor valamit ki kell hagyni.

2011. nov. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alábbiakat szoktam megmutogatni üzletfeleinknek pár órában:

Budai vár, Mátyás-templom, Halászbástya, Citadella, Hősök tere, Vajdahunyad vára, Óriás homokóra a Fesztivál téren,

Parlament. Ha kajálni akarnak magyarosat, akkor beülünk a Piroska étterembe (ahova Antal Imre is lejárt). Átmegyünk a Lánchídon, meg az alagúton.

Ha hosszabb az idő: Libegő + Jánoshegyi kilátó, Gül baba türbéje, Aquincum, Római part, Vásárcsarnok, Váci utca... attól függ mi iránt érdeklődik

2011. nov. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hehe.. úgy látom az előző "kollégával" elég sok a közös pont látnivaló szempontjából
2011. nov. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítségeteket. igazából ő mindenre nyitott, sok minden érdekli.

leírom neki, hogy én mit terveztem egy kis jellemzéssel, hogy mi micsoda, és ha vmi nem tetszik neki, akkor oda egyértelműen nem megyünk, bár nem hiszem, hogy lenne ilyen :)

2011. nov. 7. 19:18
 5/7 A kérdező kommentje:
esetleg az Andrássy úton nem tudok egy jó éttermet, ami magyaros és megfizethető is?
2011. nov. 7. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Andrássyn speciel nem, de két utcával (Damjanich)odébb ott a Piroska. Volt olyan látogatónk aki kérte, hogy oda menjünk vissza.
2011. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!

Sajnos tudom, hogy régi a kérdés, de hátha valaki még figyeli. Sajnos válasszal nem tudok szolgálni, de engem az érdekelne, hogy a Vajdahunyad várában, mennyire lehet nézelődni anélkül, hogy bemennénk a mezőgazdasági múzeumba? Előre is köszi a választ.

2013. nov. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!