Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A vonatjegyet meg lehet előre...

A vonatjegyet meg lehet előre venni egy adott napra?

Figyelt kérdés
és hány nappal előbb lehet? és csak az adott napra lesz érvényes, tehát ha megveszem előre akkor arra a napra kell vennem amelyik nap utazok? köszönöm, nagyon fontos
2011. nov. 30. 11:50
1 2
 1/11 anonim válasza:

Igen, sajnos a MÁV fejesek még véletlenül sem úgy hozzák meg ezeket a törvényeket, hogy kiskapukat találhassunk.


Ha veszel egy jegyet Hétfőn, amely Szerdára szól, akkor (tudtommal) sem Kedden, sem Csütörtökön nem utazhatsz.


Éppen azért, mert az a jegy, amit megveszel (általánosságban) arra a napra szól, mely napon megvetted, így nem használhatod fel másnap.


DE ha úgy kéred, hogy: a "Holnapi" vagy a "Holnap utáni" vonatra kérem, akkor (elvileg) olyan jegyet adnak, melyen fel van tüntetve a te általad kért időpont. Lehet azonban, hogy rosszul tudom, erre ne nagyon építs, de azért érdeklődd meg egy olyan oldalon, ahol ezt leírják.


Én viszont azért nem értek ehhez, mert ritkán veszek jegyet (kedvezményesen utazok).

2011. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Idei vonatjegyet vehetsz. Adott napra kérheted, és utána még azt hiszem 2 napig érvényes ha csak oda. A retúr jegyek 2 hétig érvényesek.
2011. nov. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen én is így tudom, ahogy az előző válaszoló írta, azzal a kiegészítéssel, hogy 100 km alatti egy útra szóló jegy azt hiszem csak 1 napra érvényes.
2011. nov. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nekem 200 km-re kellene és dec 27-re viszont előre meg kellene vennem ugyanis a busz és a vonat között 2 perc van tehát ha kési ka busz akkor nem éri el a vonatot. ezért kérdeztem hogy ha én mondjuk előtte héten megveszem pl 23-án de 27-re kérem akkor arra a napra adnak
2011. dec. 1. 09:02
 5/11 anonim válasza:

Kedves kérdező.


Ne haragudj a következő kérdésemért, valószínűleg meg van az oka annak, hogy 23.-án akarod megvenni a jegyet, de akkor is... ha 27.-kére kell, miért nem tudod megvenni 26.-kán?

2011. dec. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 perc nagyon kevés, később nincs vonat?
2011. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
utolsó előtti válaszoló! mert ha előre meglejhet venni akkor nem mindegy hogy 23 vagy 26-án? és csak azért bemnenni hogy megvegyem aznap azért nem érdemes. utolsó válaszoló van később is vonat de az lenne a legjobb de még nem tudom hogy mennyit változik a buszemnetrend majd akkor tudom csak hogy eléri-e vagy a 2 perc kevés vagy hogy egyáltalán mennyi idő és leeht hogy az a busz nem is közlekedik ünnep miatt. köszönöm a vlaszokat majd meglátom hogy hogyan lesz
2011. dec. 2. 08:41
 8/11 anonim válasza:

"Nem mindegy, hogy 23 vagy 26?"


Hát... ha te lélekszakadva akarsz rohanni két percért, utána meg, ha lekésed, fagyoskodhatsz két órát, akkor... akkor igazad van.


Mindegy.

2011. dec. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
de később is van vonat ahogy mondtad de ahhoz meg nincs busz mindenképp várni kell 1 órát a következőre mert a busz annyival előbb ott van. így meg ha le is késem utána 1 óra múlva is megy. tehát hiába megyek később mert ugye nincs csatlakozás a busz meg a vonat között. éppen olvastam a neten hogy majd most az új menetrendtől 2011/2012 menetrend hogy lesz csatlakozás de persze hogy nincs.
2011. dec. 2. 15:29
 10/11 A kérdező kommentje:
egyébként nagy az esély hogy mégsem azzal megyünk hanem a következővel. akkor is várni kell majdnem 1 órát a vonatra de busz csak úgy megy. és valószínű hogy nem 27-én hanem 26-án megyünk. ezért mondtam hogy köszönöm mindenkinek aki írt majd meglátom hogyan lesz.
2011. dec. 2. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!