Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Dunakanyaron kívül hol a...

A Dunakanyaron kívül hol a legszebb a Duna a fővárosban vagy Pest megyében?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 20:35
1 2
 1/12 Shai-Hulud ***** válasza:

Budapesten:

1. Az Országházzal szemben, a Batthyány téren van az Angelika presszó, este annak a kerthelyiségéből csodás kilátás nyílik.

2. A Gellért-hegyen, a Citadella előtt, vagy a Szabadság szobortól is lenyűgöző a panoráma.

3. Egy este végigmenni autóval a két rakparton is felejthetetlen élmény.


Ezeket este érdemes megnézni, mikor ki vannak világítva az épületek, műemlékek. Aki szereti a szépet, az szerintem nem tudja elfelejteni ezeket a látványokat. Tényleg gyönyörű város (is tud lenni) Budapest!


És még biztosan van pár szép hely... Én is várom az egyéb javaslatokat!


Pedro

2012. márc. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia Pedro! Igen, valóban van Budapestnek pár felejthetetlen szeglete. No, megjegyzem ezeket a helyeket. Valójában fényképezni szeretnék, az éjszakai panoráma nem is rossz ötlet! Köszönöm a tippeket, várjuk együtt a további válaszokat. :-)
2012. márc. 6. 21:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Fővárosban a rakparton a duna mentén nagyon szép a panoráma tényleg érdemes egy olyan kiruccanást összehozni.

Amit még ajánlani tudok, bár kicsit messze lenne neked az még a Mohács az is nagyon szép mint dunailag mint egyéb máshogy.

A fővárosban még a hidakkal együtt történő fotózásokat is erősen javaslom. Egyébként ha elmész Esztergomba ott is nagyon jól lehet megfigyelni a dunát szép ott is a kilátás. Ha esetleg átmész a hídon párkányba (Szlovákia) Akkor ott nagyon szép panoráma fotót tudsz készíteni a dunáról és az Esztergomi bazilikáról, hidd el ez nagyon szép látvány.

2012. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hű, nagyon köszönöm a válaszod. Sajnos nem igazán tudok nagyobb utat leszervezni, de ha megéri, én nagyon igyekszem, hogy összejöjjön mégis. Nem lenne érdemes kevesebbel beérni. :)
2012. márc. 6. 22:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Gödi homoksziget... ide belehet sétálni gyalog is, ha kicsi a vízállás.

[link]

2012. márc. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szentendrei-sziget: teljes körkilátás az egész Dunakanyarra, illetve a váci rév környéke. Fentről a Dél-Börzsöny meredek lejtőiről, pl. Nagymaros felett.
2012. márc. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi-köszi mindenkinek! felírtam a helyeket :)
2012. márc. 6. 23:18
 8/12 anonim ***** válasza:

tegnap 21:56 os vagyok Egyébként Az esztergomi út nincs messze Budapesttől Árpádhídnál mindig megy 2 fajta busz is Esztergomba Érdemes azzal menni ami Dorogon megy keresztül mert az rövidebb és olcsóbb is. Esztergomban a buszvég állmoástól kb 2 km séta a Mária-valéria hídig aztán Szlovákia és onnan gyönyörű fotókat lehet csinálni. Persze ha erre van így lehetőséged és időd :)

Egyébként még tudok arra felé jó helyeket ha netán tudsz szervezni autós fuvart magadnak. Akkor Szlovák oldalon is érdemes kicsit beljebb menni amerre megy a duna főleg Vác felé. Kovácsapatak környékén van egy szálloda fent ilyen hegy vagy domb szerűségen onnan olyan gyönyörű kilátás van a dunára meg a hegyekre amit szerintem még nem nagyon láttam és gyönyörű fotókat lehet ott is készíteni. Esetleg még Kovácspataknál tovább nem messze van Helemba ott ugye az Ipoly belefolyik a Dunába az is szép látvány tud lenni. Egyébként ezt a helyet Pest megyében is lefényképezheted ha elmész Szobra. Ha ilyen útra adódna lehetőséged akkor még ezt is javasolni tudom. Ez nincs olyan nagy haláli távolságra Budapesttől sem ha Szob felé mész.

2012. márc. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én jobban szeretem a vonatot Esztergomba, gyönyörű tájakon megy végig, alagútja is van. A 10-es úton nagyon nehéz közlekedni, lassú is a busz.
2012. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Párkányban kiváló sztrapacskát lehet enni!
2012. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!