Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Rám-Szakadékhoz szeretnénk...

A Rám-Szakadékhoz szeretnénk kirándulni menni, de nem voltam soha és nem tudom hogy az öt éves kislányom végig tudna e jönni a túra útvonalon. Volt már valaki közületek ott? Ajánlanátok ekkora gyerkőccel?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
szia. Én voltam már ott. Nagyon szép hely. A túra eleje nagyon könnyű, a második felével lehetnek gondok. Van pár rész ahol létra van vagy sziklamélyedésbe kell lépni. Ott lehet egyedül nem boldogulsz vele, de ha megy a párod vagy valaki aki ott segít a gyereknek akkor szerintem simán fel meg le is lehet vele jönni. Bár oda vissza nem is tom, kb 6km minimum van, ha csak a sziklás rész utáni hegyrészre mentek fel. Mikor mi voltunk két éve nyáron akkor is voltak olyaskorú gyerekekkel is, szal szerintem lehet vinni. Max ha nem bírja pihentek, vagy visszafordultok.
2012. márc. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. márc. 17. 17:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a kislányoddal voltár már többször túrázni, és úgy találod, ügyes, jól bírja, és főleg hallgat rád, akkor (minimum 2 felnőttel) meg lehet kísérelni. Most kevés lehet benne a víz, tehát ez nem gond. A második felében van néhány láncos létrás rész, ott kizárólag úgy szabad menni, hogy közvetlenül mögötte mész, gyakorlatilag tolod magad előtt. Úgy kell menned, hogy bármelyik pillanatban el tudjad kapni. Ezek a helyek 2-4 méter hosszúak, de egy visszaesés végzetes lehet. Nem elrémíteni akarlak, csak óvatosságra figyelmeztetni. Sokan mennek ilyen korú gyerekkel.

Visszafelé, vagyis lefelé nem szabad gyerekkel menni, ahhoz túl veszélyes.

Azt kell még tudni, hogy autóval Dömösön lehet csak parkolni, onnan kb. 3 km a szakadék eleje. Vissza úgy érdemes jönni, hogy fel kell menni az aszfaltos útig, azon jobbra, kb. másfél km után keresztezi a piros jelzés, amely bejön Dömösre.


Jó túrázást.

2012. márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megfontolom! Voltunk már túrázni a bakonyban, ott is volt mászós, meg patakon, köveken átkelős rész és bírta a kiscsaj, csak ott nem voltak olyan részek ahol egy esésnek komoly következményei lehettek volna! Nagyon szeretnénk menni, de még alszok rá egyet! Köszi mégegyszer.:)
2012. márc. 17. 17:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Én tuti nem vinnék ekkora gyereket. Van néhány nagyon rázós rész, lehet félne ott.
2012. márc. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!