Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A kőbányai Szent László-templo...

A kőbányai Szent László-templom miért nem olyan népszerű turistalátványosság?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Szerintem az egyik legszebb budapesti templom. Rendben, nem a Belvárosban található, de külváros ellenére jól megközelíthető helyen (M2 - Örs; 3-as villamossal pár megálló v. M3 - Ecseri út, 3-as villamossal szintén pár megálló).

Pl. a Szent Erzsébet-templomnál (Rózsák tere) szerintem szebb, azt mégis biztos, hogy több külföldi turista keresi fel.


2012. márc. 24. 20:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Én itt lakom Kőbányán, a templomtól 2 percre...szerintem ez a X. kerület átka...kiesik a nagy turistalátványosságokból, mert hiába szép, de Kőbányán látnivaló ezen kívül nincs...

Aki meg turista, az nem fog egy kerületet 1 dolog miatt beutazni, inkább elmegy egy olyan városrészre, ahol sok látványosság és élmény van.

2012. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kőbányai voltam(ott nőttem fel.a templom melletti iskolába jártam) Akárhogy vesszük egy turista csak egy templomért nem fog kőbányára kimenni.Ha így nézzük,akkor szinte minden kerületben van valami szép épület.A turisták legtöbbször azokat a helyeket,épületeket nézik meg amik amúgy is turistalátványosságnak számítanak.Ahogy a világon mindenhol így van)
2012. márc. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyen van (idegenforgalmi szempontból). Sajnos.
2012. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Pont tegnap jártam arra, borzasztó a környék. Lepukkant házak, bódék, olyan por van, hogy lélegezni nem lehet, cigányok ordibálnak, az út akár Afrikában is lehetne, olyan rossz. Mindenhonnan az igénytelenség árad, ne akarj oda turistacsoportokat engedni, mert azonnal menekülnének a reptérre. Egyébként a templom tényleg szép, bár nekem a Rózsák terei valamiért jobban tetszik.
2012. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na én erről nem is tudtam eddig, de jövő héten akkor megnézem, nincs is messze :) Köszi a tippet
2012. márc. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként ott van még Kőbányán a Szent László Általános Iskola, valamint a Gimnázium épülete is, a Népliget, a sörgyárak ipari műemlék épületei, a "Mindenki temploma", a Csősztorony, szóval azért nem szenved hiányt a kerület látnivalókban, csak tudni kell, hogy merre vannak.
2012. márc. 24. 23:39
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ráadásul van egy hely a Harmat utcánál, ahonnan még a Budavári palotát is látni lehet:

[link]

2012. márc. 24. 23:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg szép, de kiesik a turisták "vonulási útjából". Megjegyzem, szerintem a Rózsák terét se nézi olyan sok turista... Legfeljebb csak a Keleti közelsége miatt.
2012. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
A templom tényleg szép, de borzalmas könyéken van. Inkább ne is menjenek oda a turisták, mert nem lesznek túl jó véleménnyel utána a városról.
2012. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz, egyszer biztosan szétnézek arra. Az a budaváras kép meg egészen jó. A lepusztult környékek se rosszak, ha van hangulatuk :)
2012. jún. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!