Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Határon túliak! Ti mit gondolt...

Határon túliak! Ti mit gondoltok Budapestről?

Figyelt kérdés
A gyakorin már elégszer kitaglalták (vidék-főváros ellentét során), hogy miért nem jó vagy miért jó éppen Budapest. Ti mit gondoltok róla határon túliak? Voltatok már Pesten? Mi volt a tapasztalatotok vagy mi a véleményetek róla? A választ előre is köszönöm! :)

2012. máj. 3. 17:54
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%

Határon túli vagyok : Vajdaságban élek, természetesen voltam már Budapesten, de más magyarországi városban is.

A véleményem viszont nem túlzottan jó : fejlett város a ti fővárosotok, de az emberek nagyon fent hordják az orrúkat egész mások, mint nálunk ( nem csak vidéken, de a városban is kedvesek ). Ez egy fajta leirhatatlan érzés, nagyon furák ott az emberek- elnézést mindenkitől ! SOHA nem laknék ott, ha ilyen szomszédaim lennének. Viszont Szegeddel meg vagyok elégedve, nagyon barátságos. :))

2012. máj. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igazad van :) Szerintem is fejlett, ugyanakkor sokan tényleg fennhordják az orrukat. De nem mindenki! :) Ezt főleg onnan tudom, hogy én mindkét helyen (vidéken és Pesten is) sokat mozgok, bár pesti vagyok... Inkább azok szoktak beképzeltek lenni, akik vidékről a fővárosba kerülnek, bár itt megjegyzem: mi számít egyáltalán vidéknek? :D Szerintem Szeged, Debrecen, Miskolc stb. egyáltalán nem vidéki város, bár sok pesti úgy gondolja.
2012. máj. 3. 18:13
 3/19 A kérdező kommentje:
Bár inkább sehol sem általánosítok, mert abból mindig vita van. :) Vannak, akik fennhordják az orrukat és vannak akik nem :)
2012. máj. 3. 18:18
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
egy 2 milliós várossal kapcsolatban butaság általánosítani :)
2012. máj. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Értem, mire gondolsz, de szerintem inkább arról van szó, hogy sokan vagyunk kis helyen, s kezdjük megenni egymást, mint az egeres (?) kísérletben.

Sokan vagyunk, de magányosak. Aki Budán él, Pesten dolgozik. A pestiek meg Budán. Az északiak délen, délik északon. Keresztbe-kasul rohangálunk a városban. Az utak nem bírják a terhelést, a tömegközlekedés sem. A lakótelepi részek dobozok. Senki nem ismer senkit, csak ott tárolják magukat a lakók. A belvárosban több kerület közel-indiaiakkal teletűzdelt. Más részeken meg megint más elszeparálódók. A családi házas, kertvárosi részben még megmaradt valami a falusias közvetlenségből.

2012. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

ma 18:32 és 19:04:

Teljesen igazatok van! :)

2012. máj. 3. 19:13
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Kedved 1. hozzászóló, aki a Vajdaságból írtál: TÖKÉLETESEN IGAZAD VAN


Budapesten élek, ezt tapasztalom, sokszor eléggé bunkók tudnak lenni az emberek, és nekem nem tűnik fel a vendégszeretet. Mivel vajdasági vagy, gyanítom, hogy jártál már életedben Belgrádban. Tavaly voltam ott először, és remélem nem utoljára. Nos, megállapítottam, hogy soha nem találkoztam és nem kaptam olyan sok vendégszeretet, mint Belgrádban. Pedig jártam már Olaszországban is, de Szerbia vitte nálam eddig a pálmát.

2012. máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

Hát én Tórshavenben(feröer szigeteken lakok)!!!

Budapesten már 2 szer jártam,amugy mohácsi gyerek voltam és nekem pestől az a véleményem hogy egy szép europai vásos,nyűsgő űzletközpontokal,"jó"közlekedésel rendelkezik és nagyon szép,bár igaza van hogy kicsitt fent hordják az orrukat!

2012. máj. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%
bocsánat, hogy eltérek a témától, de kedves utolsó, elárulod, hogy hogy kerültél pont a Feröer-szigetekre? :)
2012. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
munkát kaptam a HOTEL HAFINÁBA.meg mindig is tetszet a feröer szigetek.
2012. máj. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!