Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik rokkantsági csoportba...

Főzős Laci kérdése:

Melyik rokkantsági csoportba tartozóknak vették el a "Nyugdíjasok utazási igazolványát"? Milyen egyéb hátrányok érték még őket?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megválaszolni!

Az utazási igazolványok megvonása nem a rokkantsági csoportokat érintette.

Ha valaki a tényleges nyugdíjkorhatár előtt 5 éven belül van, annak meghagyták, bármely rokkantsági csoportba is tartozik. Velem legalább is ez történt.

Aki az 5 éven túl volt, azt felülvizsgálaton újraminősítik, és így lesz belőle rehabilitációs-járadékos vagy rokkant-járadékos. És mivel ez járadék, nem nyugdíj, nem jár a nyugdíjast megillető kedvezmény.

2012. máj. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok!


Az biztos, hogy édesanyámtól, aki februárban töltötte az 57-et (vagyis 5 év múlva nyugdíjas korú lesz) III. csoportos rokkantnyugdíjas volt, s elvették. Most rehabilitációs járadékot kap majd, de egyébiránt méltányosságból meghagyják az összeget, csak az utazásit nem.

2012. máj. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Aki 5 éven túl tölti be a nyugdijkorhatárt és III.csoportba tartozó volt.Nekem is elvették.Januártól nem rokkantsági nyugdijat kapok,hanem rehabilitációs ellátást a papir szerint.Majd felülvizsgálatra kell menni utána lesz vagy rehabilitációs ellátás vagy rokkantsági ellátás,de nem számit nyugdijnak semmiképpen évek szempontjából sem.Azzal hogy megvonták az utazásit,orvoshoz sem jut el az ember,mert sokba kerül.
2012. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!