Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy rakás dolog mellett amit...

Egy rakás dolog mellett amit nem értek a Istenhívők felfogásában van egy, ami abszolúte teljesen magas: mivel magyarázzák a dinók létezését és egyéb teljesen nyílvánvaló bizonyítékokat az evolúcióra?!?

Figyelt kérdés
Meg egyébként is: ti komolyan gondoljátok ezt a Biblia dolgot? A vallás egy olyan dolog amivel évezredek óta sikeresen manipulálják az embereket, akik marha módjára bekajálnak mindent ami Isten neve alatt fut. Nem veszik észre a hívők??
2011. aug. 7. 21:33
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
78%

Ki mondta, hogy magyarázzák? Nem magyarázzák, nem foglalkoznak vele, elmennek a templomba és HISZNEK..

Ott sem kell magyarázni, csak HINNI,, Azt teszik.

2011. aug. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül van ott a marha jelző... :)
2011. aug. 7. 21:45
 3/40 anonim ***** válasza:
38%
A világ teremtése részt jelképesen értelmezik újabban. Tehát most remélem megnyugodtál :D
2011. aug. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
54%

:D

Talán, mert Isten először teremtett egy egyszerű egysejtűt, aztán egy bonyolultabbat, és abból még bonyolultabbat. Amikor rájött, hogy a dinókból nem tud embert gyártani, akkor elment labdázni, és egy-két aszteroidát rálőtt a Földre (=gól), és újra kezdte másfajta lényekkel az egész folyamatot. :))))

2011. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
36%
Istenhívő vagyok, és tudom, hogy van evolúció. És nem hiszek a Bibliában.
2011. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Áh utolsó előtti jót nevettem! :)))) Én is valami ilyesmire gondoltam...
2011. aug. 7. 22:37
 7/40 anonim ***** válasza:
73%

A Biblia nem foglalkozik természettudományos magyarázatokkal, mivel a teremtéstörténet Isten, ember és a teremtett világ egymáshoz való viszonyát mutatja be. Ugyanúgy nem részletezi a Világegyetem tágulását leíró egyenleteket, vagy, hogy az embernek teremtett hipotalamuszt meg aminosav-szekvenciákat kódoló nukleotid-párokat.


A Biblia annyit ír le, hogy Isten megteremtette az élőlényeket, de azt nem, hogy hogyan. Egy olyan világot teremtett, aminek legalábbis részben megismerhető törvényei vannak. De ő alkotta meg az anyagot és az azt irányító törvényeket úgy, hogy lehetővé váljon az élet fejlődése, miközben megfelel az anyagi törvényeknek.


Hasonlat:

Az ezen az oldalon található szövegeket egy számítógép írja ki neked, de ebből még nem következik, hogy számítógép is hozza létre őket. De egy naiv ember gondolhatná, hogy mennyi dologra képes a számítógép, még értelmes szöveget is össze tud rakni, holott valójában az egész az emberi alkotás eredménye, maga a számítógép is.

2011. aug. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
51%

marha jelző..

Ez másra nézve sértés, miért nem tudod elfogadni, hogy ő másképp látja, gondolja a világ ezen részét?

Különösen azért vagy igazságtalan mert ez Rád nézve semmilyen hátrányos következménnyel nem jár, nem is érint!

2011. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
29%
[link] ingyenes hanganyagok. Elmondják hogy kell érteni,és ha tényleg érdekel ajánlom a Végső válasz nyomán című 3 részes sorozatot kezdésnek. Jah,és nem marhák, bárányok, akiknek van egy JÓ Pásztoruk aki szereti őket és megvédi a levágástól. Ellenben a marhák akiket emlegettél vágómarhák, és nem is tudnak róla,mert nem gondolkodnak,de nem az a baj, hanem,hogy nem is kérdeznek! Sajnos.
2011. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Lehet hogy sértő jelző a marha, de mindenesetre találó. Egyébként én egy szóval sem állítottam hogy ez hátráltatna engem az életemben (szegény gyógyfüveket gyűjtögető erdei emberek a középkorban ezt sajnos nem mondhatták el magukról...), csupán a kíváncsiság hajtott a kérdés feltétele felé. Ha valakinek van még egyéb válasza a kérdésemre, azon kívül hogy Isten teremtette meg a feltételeket az emberiség létrejöttére, azt szeretettel várom. (Titusz Pulutusz ment a felpontozás. ;))))
2011. aug. 7. 23:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!