Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapest fiataloknak, hova...

Budapest fiataloknak, hova érdemes elmenni?

Figyelt kérdés

Barátnőm és én(mindketten lányok vagyunk, ő 17 én 18évesek) nyáron 1 hétre megyünk Csepelre egy ismerősünkhöz.Csepelen vagy a környéken nem sok utazással milyen programokat lehet csinálni..nem a lerészegedős helyekre lennék kíváncsi, hanem plázák,parkok, sétálóutcák, nézelődnivalók, helyes pasik, jó helyek.


Kérlek írjatok, ha Csepeliek vagytok hogy ti hova jártok szabadídőtökbe.


2012. máj. 8. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok csepeli, de van egy ötletem. (Illetve még egy: Csepel Plázát hagyjátok ki. Ergya. Alig járok arra, de akkor mindig proli kakasviadal van a bejáratnál...)


Hátha.

Csepelről a HÉV a Boráros térre visz kb. 15 perc alatt. Onnan kb. 10 perc séta a Trafó Kortárs Művészetek Háza, a Liliom utcában.

[link]


Színház, képzőművészet, tánc, zene/koncert, új cirkusz... Nézzétek meg, mi lesz akkor, amikor ott lesztek; és ha van kedvetek, próbáljatok ki valamit. Sokszor járok ott, klassz előadások vannak, alternatív-fiatalos-friss dolgok. És diákkedvezmény!

Abszolút nem lerészegedős hely, de sok fiatal jár oda, annyi idősek is, mint ti, idősebbek is picivel, sokféle korosztály. Kultúúúra. :)

2012. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csepelen is van Pláza, nagyon frappánsan Csepel Pláza a neve, nem túl nagy, de van mozi is, itt van a linkje:

[link]


A szabadkikötő HÉV állomásnál (is) le lehet menni a Dunához, nekem bejön ez a hangulat, uszájok, teherhajók meg persze a Dunapart.


Csepel külső kertvárosi részén sok zöld, fás rész van, mintha már nem is Bp-en lenne az ember, jókat lehet sétálgatni, bicajozni.


Végülis Csepelről könnyen el lehet érni a Belvárost is, csak a HÉV-vel kell bemenni a végállomásra, a Boráros térre, onnan a 4-6-os villamossal elérhető a Nagykörúton sokminden. A Borárostól sétával le tudtok menni a Művészetek Palotájához, szerintem szép az előtte lévő parkos rész, a MÜPÁ-ban van egy kiülős kávézó, innen át lehet sétálni a Lágymányosi (Rákóczi) hídhoz.

Itt van a közelben a Kopaszi-gát (a 11. kerülethez tartozik, de közel van Csepelhez), azt nagyon ajánlom, egy gyönyörű parkos, piknikezős hely a Duna partján, sok kávézóval, étteremmel.

[link]

2012. jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!