Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit szólnátok, ha Magyarország...

Mit szólnátok, ha Magyarországon is mediterrán éghajlat lenne? Nyáron nem kéne aggódni, hogy rossz idő lesz a Balatonon, télen meg nem fagyna le az arcod -20 fokban. Na, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2012. máj. 14. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már most aláírom!!! :-D

Bár a mezőgazdaságunkat egy kicsit át kéne reformálni....

2012. máj. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem más most részben az van, sőt azt hallottam, hogy a Balaton nyugati medencéje enyhén mediterrán éghajlatú.
2012. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Sztem a mediterrán éghajlatnak csak akkor lenne "értelme", ha lenne tengerpartunk.
2012. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeged és Pécs éghajlata sok tekintetben átmenet a kontinentális és a mediterrán éghajlat között.
2012. jún. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
83%

Szerintem nem lenne jó, a mezőgazdaság szempontjából egyenesen végzetes, nem csak ránk nézve.

Mediterrán égh. itt nem fog kialakulni, max. a hatása erősödik fel (Mediterraneum: Földközi-tenger, tehát itt, tengerparton alakulhat ki.)

Hogy nálunk melegebb legyen, olyan, amiről Te beszélsz, ahhoz globális melegedésre van szükség.Következmények:

1, Az északi tundra és tajga vidékek elmocsarasodnak.

2, Sarkvidéki jégtakaró elolvad, ami kihalást okozna arrafelé.

3, Gabonatermő övek elcsúszása rossz minőségű talajokra.

Itt nálunk füge és datolya lenne, de annak egyáltalán nincs szüksége a mifelénk levő mezőségi-és öntéstalajra.

Az tény, hogy kellemesebb lenne errefelé.:) De szerintem ami ezzel és a változásokkal jár, inkább legyen a téli -20. :)

2013. aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Magyarország éghajlata mediterrán a tengerpartokon óceáno éghajlat suokott lenno
2015. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A hejesírási hiba miatt az elromlott billentyűzetem a hibás
2015. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!