Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Először utaztam metrón és...

Először utaztam metrón és mivel nem tudtam mi a szakasz és a vonaljegy között a külömbség, az olcsóbbikat választottam. Valaki tud okosat mondani a lent részletezetthez?

Figyelt kérdés

A pirossal a délitől a keletiig mentem, ahol kifelé menet az ellenőr mondja, hogy megbüntet. Gondoltam rendben biztos egy pár száz forint.

Hát nem, 8000ft-ot fizettem amiért nem vagyok járatos a metró szakszavainak világában.

Van valami mód, hogy a lakcímem igazolásával visszakapjak belőle?


2012. máj. 21. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs. A büntetés az büntetés. Ki kell fizetned. Az pedig nem mentesít, hogy hol laksz, illetve, hogy nem tudtad, mi a különbség a két jegy típus között. Az interneten minden információ fenn van a jegy típusokról és a felhasználhatóságáról.
2012. máj. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az senkit nem érdekel hogy mennyire vagy jártas a témában, kellett hogy tudjad pénztárostól is megkérdezetted volna hogy mi a különbség a két jegy között. Az ellenőrt meg nem érdekli a dolog ez van fizesd ki a büntetést és nem lesz baj, tanuló pénz.
2012. máj. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem pénztártól vettem, hanem automatából.

Azért nem hiszem, hogy olyan nagy költségbe került volna a "szakaszjegy" után zárójelbe beírni, hogy "(csak 3 megállóig)"

Eddig is utáltam budapestet, ezután meg egyenesen hányingerem van tőle.

2012. máj. 21. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:
ez nem Budapest hibája, hanem csak a tiéd. Ha én egy idegen városban tömegközlekedem, akkor előtte utánanézek vagy utána kérdezek a helyi sajátosságoknak, jegy típusoknak.
2012. máj. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a szakaszjegy hátuljára is rá van írva, hogy csak 3 megállóra érvényes!
2012. máj. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

jó majd nekiállok forgatni, hogy mi van ráírva!

Na mindegy kölcse a bkv vezér gyógyszerre!

2012. máj. 21. 16:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatot szereztél erről a sok más vonatkozásban remek városról. De őszintén: tényleg úgy érzed, hogy minden tőled telhetőt megtettél a kételyeid tisztázására? Amikor szembesültél a választási lehetőséggel, valószínűleg volt a közelben vagy BKV/BKK alkalmazott (pénztáros, beléptetést végző ellenőr), vagy egy kifüggesztett díjszabási tájékoztató a pénztárnál, de a jegyeken is szokott lenni rövid tájékoztatás - bár utóbbit olykor csak egy link helyettesíti ma már. De akár egy rutinosabb utastárs is segíthetett volna... szíved joga persze utálni ezt a várost, de ebben az esetben sem a város lakói, sem a vezetői nem tehetnek arról, hogy kellemetlenséget volt.


És hogy jobban értsd, nem a te bosszantásodért van e jegytípus: A szakaszjegy amúgy egy eléggé "jófej" dolog az amúgy korszerűtlen és igazságtalan budapesti jegyrendszerben, mert rövid alkalmi utazások esetén így nem kell a nagyon drága, egyes esetekben az egész város átutazására jogosító vonaljegyet megvenni.

2012. máj. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen hozzáállásod miatt büntet az élet 8000Ft-os csekkekkel. "Minek forgassam"..komolyan, mégis mit gondoltál? Csak gondolj bele logikusan, te vettél egy szakaszjegyet, majd azzal majdnem az egész VONAL-at végigutaztad, nem gondoltál rá, hogy esetleg arra VONALjegy kéne? Vagy azt gondoltad, hogy á megveszem az olcsóbbat, vagy elég vagy nem, de ha nem, akkor meg nekik a k*rva anyjukat...
2012. máj. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, a lakcímed ugyan mit igazolna? Értelmezni a jegyen leírtakat neked is tudnod kell, nem olvastad el, ez lett a vége.

Ez nem Budapest hibája, csakis a tiéd.

A szakaszjegy jó dolog, én is szeretem, mert ritkán utazom tömegközlekedéssel és ilyenkor jól jön.

Ha elutazom egy idegen városba, az az első, hogy alaposan utánanézek, hogyan lehet közlekedni. Ott sem fog érdekelni senkit, hogy nem vagyok tisztában a helyi viszonyokkal.

2012. máj. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!