Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Amikor vonatjegyet kérek,...

Amikor vonatjegyet kérek, akkor mondani kell hogy hanyassal akarok menni?

Figyelt kérdés
Azért mert azt tudom h a 14:10-sel megyek majd oda de mivel oda-vissza jegyet kérek nem tudom hogy mikor fogok vissza jönni?

2012. máj. 13. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Időpontot csak akkor kell mondanod, hogy ha pl IC-vel mész, mert oda helyjegyet kell váltanod.
2012. máj. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Először is: a vonatok egy részénél eleve nem is kell mondanod, melyikkel mész. Ilyenek a személy-, zónázó-, gyorsított, gyors- és sebesvonatok. (De a jegyet 100 km-nél rövidebb utazás esetén már aznap fel kell használnod.)


Az InterCity, EuroCity, EuroNight, railjet és Expressz kategóriájú vonatokra általában kell úgynevezett pót- és helyjegyet venni. Ilyenkor a vonatjegy két részből áll: egyrészt kapsz egy "sima" vonatjegyet, amelynek ár a megtett távolság alapján növekszik. Ezt a jegyet úgy, önmagában is felhasználhatod utazásra akkor is, ha végül nem InterCityvel, hanem mondjuk gyorsvonattal mész inkább.


A jegy másik része viszont a helyjegy (vagy pótjegy), amin szerepel, hogy melyk vonat, melyik kocsijának melyik ülése a tiéd. Nos, ez az, aminek a megvásárlásához meg kell mondanod, hogy melyikkel mész.


A te esetedben ugyebár nem ismert a visszaút időpontja. Két dolgot tehetsz: 1. meg sem veszed a visszaútra a jegyet, hanem majd visszautazás előtt váltasz jegyet,

2. Megveszed a retúrjegyet, hozzá a helyjegyet a 14:10-esre. Majd amikor már tudod, melyikkel jössz visszafelé, kérsz "csak helyjegyet az xx:yy-kor induló vonatra".


Tehát annyit kell mondanod, hogy "kérek szépen egy retúrjegyet x. állomásra, odafelé a 14:10-esre, visszafelé még nem tudom, mikor utazok"

2012. máj. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
okés, köszönöm
2012. máj. 13. 20:40
 4/7 A kérdező kommentje:
és még egy kérdés az tényleg igaz hogy a vonat indulása előtt félórával meg kell venni a jegyet???
2012. máj. 13. 20:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell. Legalábbis tavaly, amikor rendszeresen vonatoztam, még nem kellett. Akár 5 perccel előtte is vehetsz, csak vigyázz, le ne késd!
2012. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Célszerű hamarabb megvenni,mert ha sok az utas,akik, szintén jegyet vesznek,akkor könnyen lekésheted a vonatot.
2012. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké..rendben.köszönöm
2012. máj. 14. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!