Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A hévre milyen jegy kell?

A hévre milyen jegy kell?

Figyelt kérdés
Ugyanolyan mint a villamosra?
2012. máj. 29. 12:26
 1/6 klopusz ***** válasza:
Ha Budapesten belül közlekedsz vele, akkor igen. Egyéb esetben a közigazgatási határtól másfajta jegyet kell váltanod.
2012. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a fővároson belül közlekedsz vele akkor bőven elég az a BKV vonaljegy ami minden városon belüli közlekedési eszközre való. ha esetleg már másik városba mész ki vele akkor arra külön jegy kell. Erről kérdezz meg egy pénztárost nagyobb megállóknál kell legyen vatgy az automatában végig olvasod és olyat veszel.
2012. máj. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Itt nézz körül: [link]
2012. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)Igazából az Örs vezér téren szállok fel Kistarcsáig utazok!Sosem utaztam még hévvel azt se tudom a jegyet hol kell megvenni!?:DTudom hülye vagyok de ez van:D
2012. máj. 29. 13:43
 5/6 anonim válasza:
És a kiegészítő jegy csak Bp-en kívül, vagy az egész vonalon érvényes?
2013. máj. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
55%

Budapest közigazgatási határán belül elég a vonaljegy/BKK bérlet. Közigazgatási határon kívül kiegészítő jegyet kell váltani, ami kilométerenként drágul. Ez a határ már rajta van a BKK oldalán található menetrendi táblázatokon. Pl. Örs-Gödöllő (8) vonalon a határ Ilonatelep. Odáig elég a vonaljegy, onnantól kiegészítő jegyet kell venni. Ezt vagy a szerelvényeken utazó jegyellenőrtől vagy automatából/jegypénztárból szerezheted be. Utóbbiban nem vagyok 100%-ig biztos, mert én eddig csak a héven vettem. Személy szerint mindig azt szoktam mondani, hogy mondjuk Szigetcsépről utazok egészen a Közvágóhídig. Az ellenőr/kalauz/nem tudom őt pontosan hogy nevezik tudni fogja, hogy hány kilométeres kiegészítő jegyre van szükséged. Kivesz egy papírt a kis táskájából, firkál rá valamit, talán ki is lyukasztja meg még talán bele is tép a szélébe a vonaljegyeddel együtt (a bérletedet nem fogja szétcincálni) és odaadja.

Na ha most megkérdezné valaki, hogy akkor megbüntet-e ha vonaljegyed sincs, amikor felszállsz, mert mondjuk olyan helyről utazol, ahol nem tudtál venni, azt nem tudnám megmondani.

2017. ápr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!