Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Pécsen és környékén milyen...

Pécsen és környékén milyen programokat tudnátok ajánlani? - bármi érdekel, amit szerintetek nem érdemes kihagyni. És mit ajánlanátok ott annak, aki szereti a természetet?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne: aki amit tud, írja le légy szíves :)

élménybeszámolók jöhetnek,

meg hogy ki, hol, mennyiért szállt meg kb,

a turisztikai érdekességektől, a kevésbé ismert természeti csodákig minden.

10 napra mennénk júliusban a párommal és sokszínű, (lehetőleg adott esetben időjárás függvényében minél több ponton rugalmasan kezelhető) programlistát szeretnék majd összeállítani. :)

Koncert látogatási lehetőséget már találtam, gondolkodtam Orfűn és a Mecseken is - de konkrétat még nem tudok. (Habár Orfűn nézelődtünk már faházas szállást, de nem tudom, 1-2 napra is lehet ilyeneket foglalni?)

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2012. jún. 12. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nos. Júliusban lesz a rockmaraton a Malolmvölgyi tónál(sajna én csak az utolsó 3 napra tudok menni:((( )

Ha körülnézel rengeteg turistautvonalat találsz Mecsek túrákat.

Mehetnétek megnézni a várost, valamint azt a rengeteg múzeumot. Mehetnétek a Zsolnay negyedbe, érdemes egy pillantást vetni a Tudásközpontra és a Kodály központra.

2012. jún. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]

júl 7-én lesz egy túra a mecsekbe:)

2012. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A Kodály központot majd megnézem és a múzeumnézés is szóba jöhet, köszönöm.

A Tudásközpontban mit lehetne csinálni? - Megnéztem az oldalát, de annyi jött le, hogy könyvtár is, de gondolom nem azért ajánlottad. :)

A Mecsekben való barangolást lehet, hogy inkább kettesben ejtjük meg.

Most arra gondoltam, lehet megnézzük majd Máré várát.

2012. jún. 12. 16:47
 4/11 anonim ***** válasza:
A Tudásközpontban is szoktak lenni kiállítások, meg érdemes megnézni sztem tök jó belülről:D
2012. jún. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm. :D

Várom még, ha van ötlet. :)

2012. jún. 12. 19:09
 6/11 anonim válasza:

Ha szerettek túrázni, akkor mindenképpen ajánlanám az Éger-völgy (Pécs)- Babás szerkövek (Jakab hegy) - Sasfészek - Zsongorkő (csodaszép kilátás!!!) - Pálos kolostor romjai- Éger völgy (Pécs) túraútvonalat. Egy napos, kellemes, nem túl nehéz bár hosszú túra, csodaszép.


A Zsolnay negyedet érdemes megnézni: Gyugyi gyűjtemény, planetárium, csodák palotája (Labor- Interaktív varázstér)pl.


Ha kocsival lesztek és strandolnátok egyet, és nem gond egy kis távolság sem, akkor megéri ide elmenni: [link] (Pécsett én magam ennél jobb strandot nem találtam). Innen már nincs messze Villány sem.


MecsExtrém park esetleg.

2012. jún. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A MecsExtrém park nagyon megtetszett! :)

Nem tudom Párom a túrák terén mit vállalna be. :D

Amit leírtál kb hány km lenne?

2012. jún. 13. 14:03
 8/11 anonim válasza:
Hogy hány km azt nem tudom, 5-6 órás kényelmes gyaloglás. Ha rövidíteni akarjátok, akkor busszal kimentek Kővágószőlősre (Jakab hegy lábánál lévő kis falu) és onnan a túraútvonalon felmentek és visszagyalogoltok ide vagy vissza Pécsre Éger-völgybe.
2012. jún. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

[link]


itt vannak túrista útvonalak, én is ezek szerint tájékozódok.

Pécs gyonyoru város, mindent érdemes megnézni.. :)

este a városban sétálásnak hatalmas feelinge van!!:)

Orfu is nagyon szép, tavaly nyilott egy aquapark, de van szabad strand is!


ha esetleg segítség kéne, hogy mi merre található akkor nagyon szívesen segítek mint pécsi lakos, még elérhetoséget is adnék!:)

2012. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
TV-tornyot sem hagynám ki a helyedben. Orfűn egy csobbanás, Tettyén vagy Malomvölgyben egy séta, Belváros (székesegyház, Dzsámik, múzeumok) Zsolnay negyed ezeket mind meg lehet nézni. Ha Orfűn van a szállás érdemes átmenni Abaligetre ott van egy cseppkőbarlang és túrának is jó.
2012. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!