Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Lehet euróval fizetni a...

Lehet euróval fizetni a MÁV-nak a belföldi jegyért? Elfogadják?

Figyelt kérdés

2012. aug. 30. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Igen, lehet a nagyobb helyeken, bár sokkal jobban jársz, ha beváltatod valahol az eurót forintra, és úgy fizetsz.
2012. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

A mav-start.hu oldalon van az állomási és pénztári szolgáltatásokról jegyzék, ott valószínűleg erről is kapsz infót.


Ökölszabály szerint a nagyobb csomópontok és turisztikai célpontok állomásain fogadnak el eurót (meg ahol állandó nemzetközi jegykiadás van, bár e csoportok többnyire egybevágnak). Az árfolyam viszont nem túl kedvező - igaz, egyik-másik állomási pénzváltóénál jobb.

2012. aug. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Belföldi jegyért nem lehet euróval fizetni, csak nemzetközi jegyért.
2012. aug. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy a MÁV 280-ért váltja az eurót a nagy pénzváltók pedig ma 282-283-ért. Nem vészes a különbség.
2012. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát skacok, én a Keletiben szerettem volna euróval fizetni (ami ugyebár a legnagyobb pályaudvar), s nem engedték! Nem tudom, hogy aki nem biztos a válaszában, az miért írkál be ide, mert a biztos infó sokkal jobb lenne, még akkor is ha nem olyan kedvező. Kérem őket tisztelettel, hogy inkább hallgassanak, s spóroljanak meg maguknak egy kis időt azzal, hogy nem írnak be! Köszönöm mások nevében is!
2012. szept. 7. 12:55
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Én is a Keletiben dolgozom, azért írtam, amit. 3.-4. válaszoló voltam.


Sajna ez van ezen az oldalon névtelenül mindenki hozzáértőnek képzeli magát és szemrebbenés nélkül mondja a baromságait amit épp tegnap álmodott meg...

És kevés kérdező jön vissza "panaszkodni" és ebből még kevesebbet olvasnak el. Így nincs is részükre visszacsatolás arról, hogy hülyeséget terjesztenek.

Én is sorolhatnék 10-20 olyan téveszmét kapásból amit itt terjesztenek, és egyszerűen nem lehet legyőzni, mert mindenki jobban tudja, és volt már egy ismerőse aki látta mikor a másik hallotta miközben látta, hogy úgy megcsinálható...

2012. szept. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3-4-es és 6-ost választ adó!


Ez a válaszod megérne 5 zöld mancsot is! :-)


Csak azt nem értem, hogy az olyan emberek, akik írják a hülyeségeiket, miért nem tudnak valami hasznosabb időtöltést kitalálni maguknak? Tényleg nem lenne jobb dolguk? Mondjuk menjenek és szedjék össze a szemetet a környékükön, vagy fürödjenek le, vagy vasaljanak ki! Ne járjanak gyűrött ingben! Ez mind sokkal hasznosabb!

2012. szept. 8. 08:17
 8/8 anonim válasza:
Hozzá kell még azt is tenni, hogy nem fizethetünk a nemzetközi jegyért bármilyen cimlettel. Pl 20 eurós jegyért csak 20-assal (vagy kisebbekkel) lehet fizetni. A pontos határokat nem tudom mindenhol, de talán 21 eurótól elfogadják az 50-est, 51-től a 100-ast.
2016. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!