Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A Budai Váralagút mért olyan...

A Budai Váralagút mért olyan nagy látványosság? Vagy Magyarországon már olyan nagy szám, hogy megépült egy alagút?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ja, én sem értem pl., miért olyan nagy látványosság Párizsban a Pont Neuf. Franciaországban már akkora nagy szám, hogy megépült egy híd?
2012. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem amikor épült az miatt nagy szám. (Nem tudom mikor épült) Meg gondolom az hogy a hegy aljában van és ilyen nagy..
2012. szept. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak azért mert egy alagút. Vagy mert jó képeket lehet ott csinálni, amit fellehet rakni Facebookra és rengeteg emberke lájkolja....
2012. szept. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Talan azert,mert a haboru alatt epult,es behalozza az egesz Var alatti reszt,es meg vannak feltaratlan reszei,es megorizte eredetiseget,tulelte a haborut...
2012. szept. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Négyeske, ez orbitális marhaság, már ne is haragudj. A Váralagút építésekor nem volt e tájékon háború (1865-ben adták át).


Szerintem az igazi értékét ma az Alagút kapuzatának az esztétikuma adja, különösen, ha párba állítod a Lánchíddal. Ráadásul Pest-Buda legelső közúti alagútjáról van szó, így a maga korában építészeti és technikai szempontból is kuriózumnak számított. (Nem tudom, hogy a Déli Vasút Kis-Gellérthegy alatti alagútja mikor épült, de szerintem az korábban készült el.)

2012. szept. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elnezest elneztem a kerdest. Felreolvastam Var alatti alagutnak:) Ugyanis a szuleim es nagyszuleim a haboru alatt ott bujkaltak...felre olvastam,bocsanat!
2012. szept. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg elég kevés Alagút van az országban, valószínűleg azért. Én kb. minden nap látom, azért nincs benne semmi extra szerintem. A különlegességét inkább a felette megcsodálható panoráma adja.
2012. okt. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!