Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Napi másfél óra ingázás...

Napi másfél óra ingázás vészes? (Egyetem)

Figyelt kérdés

Kolis vagyok, de nem nagyon szeretem. Messze lakok (~90 km) de nagyon jó a közlekedés, ajtótól-ajtóig másfél óra, semmi több. Negyed 11-kor kezdek minden nap, ötkor végzek, elég lenne reggel hétkor kelnem és este hétre otthon lehetnék. (Persze, hogy köv. félévben ezt meg tudom-e így csinálni jó kérdés.) Egyszer van reggel nyolckor órám és néha vagyok este hétig-mondjuk ezekhez vgay fél6os kelés kell és este kilencre vagyok otthon, vagy hetente egyszer fent kell maradnom (800 Ft-ból megoldom, nem a Royal Hotelben, de abszolút komfortosan). Bejárásban még zéró tapasztalatom van, de van Budapesti(!!) csoporttársam, aki városon belül egy és háromnegyed órát ingázik, szóval olyan gyilkos nem lehet. Vonatozni kifejezetten élvezek, a BKV-ért már nem rajongok.

Ha fel tudom venni úgy az óráimat, kezdhetnék minden délelőtt negyed11kor és végezhetnék ötkor, kivéve egy alkalommal, akkor mondjuk csütörtök este hétig lennék, fentaludnék, péntek nyolckor kezdenék és péntek este haza. Szerintetek vállalható?



2012. okt. 15. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Én napi 2,5 órát ingázom (összesen) oda általában 1 óra az út vissza viszont 1,5 mert ki tudja mikor jön a busz, plusz délután a csúcsforgalomban megyek haza, ezért lassabb jóval, mint délelőtt (általában 10-re megyek). Nekem nem vészes, mindig van nálam valami vizsga anyag, én szeretek a buszon tanulni. A gond annyi csak, hogy én sokszor kések el. Elég ha késik egy kicsit az első busz, már nem érem el csatlakozást és máris elkéstem. Ha korábban megyek, akkor meg várhatok fél órát a suliban. De nálunk szerencsére nem veszik komolyan a késést.

De függ attól is, hogy milyen a közlekedés, pl. ha tele van a jármű, sok a késés stb.. akkor nagyon bosszantó tud lenni. Plusz ha megyünk csoporttársakkal valahová, akkor figyelni kell mikor indul az utolsó busz stb..

2012. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Antimod ***** válasza:
100%

Ha azt nézzük, hogy Pesten belül közlekedve egy órát oda és egyet vissza utaztam a munkahelyre évekig... nagyon jó idő a másfél óra ekkora távra! Szerintem abszolút vállalható, ráadásul a vonaton tanulni is lehet - ellentétben mondjuk a BKV-val. :)

A helyedben biztos nem koliznék csak ezért.

2012. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én szakközépbe jártam napi 2x 1.5 óra ingázással. Simán hozzászoktam. Az kicsit necces volt, ha gyakorlatra messzire kellett menni. Volt, hogy 3 órás volt az út csak oda, és 7-re ott kellett lenni :-(

Főiskolára már csak levelezőn jártam. De olyan borzalmas volt a közlekedés, hogy nappalin nem is tudtam volna megoldani az ingázást (volt, hogy az 50 km-t 4 óra alatt tettem meg tömegközlekedéssel!!!)

2012. okt. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Vidéken középiskolába napi 2-4 órát utaztam a gyakorlatoktól függően. Miután Pestre kerültem napi minimum 3 órám ment el utazásra városon belül. Szerintem az esetedben én is inkább bejárnék mint kollégium...
2012. okt. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
en is napi 1.5-1.5 orat ingaztam egyetemre, es megoldhato volt. Ha budapestre jartam volna akkor is minimum 1-1 ora lett volna varoson belul az ingazas
2012. okt. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért tőlünk kérdezed? Neked kell tudni, hogy vállalod-e.

Mondjuk ez napi 3 óra, mert kétszer másfél, de ha neked jó, miért ne?

2012. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!