Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Megéri romániábol magyarország...

Megéri romániábol magyarországra költözni?

Figyelt kérdés

Erdélyi magyar vagyok de nem anyira szeretem itt erdélyben,

magyarországon jobban lehetne boldogulni talán jobb a gazdasági állapota? De amugy nem csak ezért érdekel a dolog azért is inkább mert Gyergyoi vagyok de Budapesten mondjuk több ember él jobbak lehetnek a közöségeg öszeségében vonz a városi élet.



2012. okt. 26. 20:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
hát szerintem inkább csöbörből vödörbe, ahogy tartja a mondás...
2012. okt. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Biztos lehetsz benne, hogy nem jobb...
2012. okt. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Pesten közösségi élet legfeljebb a diszkókban. Ha bármi bajod van, a szomszéd nem fog segíteni. Ilyenre a vidéki kis városokban, falvakban számíthatsz csak.

Pesten sem könnyű munkát találni, legalább is olyant nem, amiből meg tudsz élni.

Örülhetsz ha kapsz 100.000.- Ft-ot. Abból, ha kifizeted a lakbért és a rezsit, marad 20-30.000.- Ft-od. Szerényen ehetsz ebből, de másra nem fog telni.

Magasabb fizetést csak olyan kaphat, akinek van protekciója.

2012. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

végzettségtől, itt lévő segítségtől, és jelenlegi helyzetedtől is függ.

Ha orvos/mérnök/diplomás vagy akkor megéri, ha nem akkor nem sokkal jobb itt egy multinál dolgozni, mint ott.

2012. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
24%
Románia, Magyarország. Nagy kezdőbetű!!
2012. okt. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
19%
Előbb szerintem tanulj meg rendesen magyarul, aztán gyere. De nem éri meg ide jönni. Aki teheti, elmegy innen. Én is elfogok. Lediplomázom, és megyek Ausztriába.
2012. okt. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Számos erdélyi magyar ismerősöm van. Egyöntetűen arról panaszkodnak, hogy Erdélyben lemagyarozzák őket, itt meg csak románok. Kisvárosokban, falvakban talán nincs így, Pestre viszont ez a jellemző. És álláskeresésnél ez is hátrány lehet. (Érdekes, hogy egyikük sem tartja sokra a felvidéki magyarokat. De ez itt mellékes.)

Ha már mindenáron itt keresnéd a boldogulást, talán Szeged jó hely. Igaz, percet nem éltem ott. De nagyon kellemes, kedves, kulturált helynek tűnik. Közelebb is van, ha haza akarsz látogatni.

Közösségi élet van, de felszínes általában. A belvárosi bérpaloták lakossága régen zsidókból állt. Ma rengeteg a cigány. VII., VIII., XIII. kerületről gyakorlati tapasztalatom van, de gyanítom a X. kerületben is bőven vannak. Nem a származásuk a gond, hanem az, ahogyan élnek.

A lakótelepen sokan a szomszédot sem ismerik a lépcsőházban. Legfeljebb az anyukák a homokozók környékén. Már, ha van.

A családi házas peremkerületeknek az infrastruktúrája falusias, de a hangulata rendszerint nem az.

2012. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A 7. beírással mi a baj?

Nekem is hasonló a tapasztalatom. Budán (értsd. a Dunától jobbra). talán jobb a helyzet. Azt nem ismerem annyira. De munka szempontjából már édes mindegy.

2012. okt. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó társaság végett bárhova előbb költözzél, mint Budapestre :)

Én is úgy költöztem fel ide másik magyarországi városból, hát ég és föld és nem feltétlenül pozitív értelemben: míg otthon az emberek többnyire odafigyelnek egymásra (értsd nem lökik fel egymást az utcán), kommunikálnak egymással (pl.: ha ott állsz a tábla mellett a megállóban és láthatóan akkor nézted meg, hogy mikor jött a busz, akkor nem áll oda a következő is kikeresni hanem megkérdez téged), köszönnek ha úgy jön ki a lépés, megköszönik ha átengeded a helyedet a buszon stb.

Na most ehhez képest itt: közlekedés közben rendszeresen arra kell figyelj, hogy ne lökjenek fel az emberek miközben szállsz le a villamosról stb., mert egyszerűen marhára nem figyelnek a másikra. Utcán inkább keringenek fél órát egy környéken, mint hogy bárkihez csak úgy hozzászóljanak. Ha te állítasz meg valaki mondjuk időt vagy útbaigazítást kérdezve akkor az esetek 90%-ban egy nem tudommal leráznak nagyjából még az előtt, hogy elmondhattad volna mit is akarsz. Engem például pesti ismerőseim totál hülyének néztek, amikor az egyetemen lifteztünk és beszállt a liftbe egy idegen és köszöntem neki, mert hogy "minek köszönhetsz idegeneknek"... szóval hát nem tudom, furák itt az emberek.


Ettől függetlenül lehet itt is jó társaságot találni, szerencsére sikerült is, de sokkal nehezebb szerintem, mint egy kisebb városban.

2012. okt. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Hát....nem tudom, amiket hallok Romániáról, az néha biztatóbban hangzik, mint ami itt folyik.

Budapest borzasztó hely tud lenni, én ide születtem, megszoktam stb., de azért néha elvágyom vidékre. Sajnos ez egy fővárosközpontú város, és nagyon sokan azt hiszik, hogy itt a nagy lehetőségek hazája.... annyira nem, sajnos.

Pont tegnap olvastam, hogy Bp lakossága csökkent az elmúlt két évtizedben, de én nem ezt tapasztalom, inkább egyre fullasztóbbnak érzem a várost.

Mondom ezt úgy, hogy falusias peremkerületi részben lakom, ahová jó hazajönni nap végén. Az igaz, hogy nem olyan mint falun, de itt pl. viszonylag normálisak a szomszédok, ha kigyulladna a ház, biztosan nem néznék tétlenül.

De albérletbe, valahova beljebb nem mennék, elég a munkahely a városban, ahol nem lehet ablakot nyitni, mert az utcazajtól nem hallod a telefont.

2012. okt. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!